Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

WYCIECZKI SZKOLNE

Obóz dla studentów 2019

Ferie zimowe

Jarmarki Bożego Narodzenia

Jesień/zima

Wycieczki i wczasy

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

wycieczki szkolne - cała Polska

1 dniowe

Miejsce

wycieczki szkolne - cała Polska

Profil

wyjazd dla dzieci i młodzieży

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Autokar, Bus

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

 

MASZ PYTANIA? napisz tadeusz@krystad.pl

 

  LEKCJA ROMANTYZMU I POZYTYWIZMU

Opinogóra i Gołotczyzna


 Opinogóra

Powtarzanie do matury nie musi oznaczać wielogodzinnego ślęczenia nad książkami – przecież wiedzę można przyswajać na różne sposoby. Dlatego proponujemy maturzystom wycieczkę do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze i Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie – będzie to przyjemna,  atrakcyjna i – co najważniejsze – skuteczna forma nauki i utrwalenia wiadomości o wielkich epokach w polskiej kulturze i literaturze.

W programie: Zbiórka uczestników wycieczki; wyjazd z Bydgoszczy o godzinie 7:00; przejazd do Opinogóry; zwiedzanie muzeum.

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze zostało otwarte w 1961 roku w odbudowanym neogotyckim pałacu. Muzeum gromadzi pamiątki związane z historią rodziny Krasińskich, ze szczególnym uwzględnieniem Zygmunta Krasińskiego. Obecnie Muzeum Romantyzmu to kompleks pałacowo-parkowy, w skład którego wchodzą: neogotycki pałac, dwór wybudowany według projektu z początku XX wieku, znajduje się na miejscu dawnego dworu, dawna oficyna dworska, dom z podcieniami, park o powierzchni 21 ha

Przerwa na posiłek (we własnym zakresie). Przejazd do Gołotczyzny; zwiedzanie Muzeum Pozytywizmu:

W latach 1913-1938 położona wśród rozległych mazowieckich pól Gołotczyzna była domem Aleksandra Świętochowskiego - jednego z głównych teoretyków pozytywizmu. Zgodnie z wyznawaną filozofią, pisarz i publicysta mocno angażował się w sprawy wsi. Chcąc bliżej poznać ogrom jego społecznikowskich działań, warto odwiedzić Muzeum Pozytywizmu. Zielony park otacza dworek i maleńką willę "Krzewnia", dom Świętochowskiego. We wnętrzach wyeksponowano pamiątki po pisarzu i właścicielce majątku, Aleksandrze Bąkowskiej. Pieczołowicie odtworzono pomieszczenia typowe dla szlacheckiego dworku z przełomu XIX i XX w., pełne miękkich dywanów, pięknych tkanin i solidnych mebli.  Duże wrażenie robi też kolekcja szlacheckich portretów.

Powrót do Bydgoszczy w godzinach wieczornych; zakończenie wycieczki

od ..... zł/os

Cena zawiera: przejazd autokarem, muzea – wstępy + przewodnik, opiekę pilota, ubezpieczenie, podatek VAT marża

Cena nie zawiera Wyżywienia

 

 


Fabryka Bombek

bombki

Zapraszamy na wyprawę do fabryki gdzie powstają ozdoby choinkowe. Uczestnicy zapoznają się z techniką produkcji bombek, od dmuchania szkła, poprzez srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie. W firmowym sklepiku będzie można zaopatrzyć się w bombki, również z własnym imieniem. Po opuszczeniu fabryki uczestnicy poznają słynną katedrę w Gnieźnie.

W programie: 

8.00 – 10.00 Zbiórka uczestników i przejazd do Fabryki Ozdób Choinkowych

10.00 – 11.30 zwiedzanie fabryki w programie oglądanie poszczególnych etapów produkcji:

ETAP I Dmuchanie szkła: w pierwszym etapie zapoznamy się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła.

12.00 – 13.00 zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie - WIELKOPOLSKA ŚREDNIOWIECZNA (wystawa - spektakl audiowizualny)

13.30 – 14.30 zwiedzanie Katedry Gnieźnieńskiej z oglądaniem Drzwi Gnieźnieńskich

14.30 – 16.30 powrót na miejsce zbiórki

 

Cena: ..... zł (dla ..... uczestników)

 

cena zawiera: transport autokarem, opiekę pilota, bilety wstępu do Muzeum Początków Państwa Polskiego, Katedry, upominek - bombkę z imieniem uczestnika, ubezpieczenie, przewodnika w Gnieźnie i w Katedrze, podatek VAT marża

 


NOWOŚĆ! SILVERADO CITY

silverado

 

Silverado City to urokliwie położone miasteczko western. Otoczony polami park rozrywki, w którym można przeżyć niezapomniane chwile rodem z Dzikiego Zachodu…

W programie: przywitanie grupy przez kowboja, który pomaga w realizacji programu, zwiedzanie Mini ZOO - lekcja przyrody na żywo, pobyt w Wiosce Indiańskiej, zwiedzanie kopalni, spacer po głównej uliczce. Ponadto konkursy: rzut podkowami, łapanie na lasso i poszukiwanie złota;  pokazy kaskaderskie z udziałem koni, kaskaderów, pokazy tańca country, tresura koni, pokazy władania batami i rewolwerami, scenki westernowe.

od ..... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, bilet wstępu do Silverado City, ubezpieczenie.

 


NOWOŚĆ! Osiek - Skansen Etnograficzny

  

osiek

 

Wyjazd sprzed szkoły o godzinie 07.30, przyjazd do Osieka. Zwiedzanie Skansenu. W Muzeum Kultury Ludowej znajduje się około 30 obiektów architektury ludowej pogranicza Krajny i Pałuk, takich jak remiza strażacka, wiatraki, chałupy, stodoły, kuźnia, kapliczki, zagrody. Każdy może spróbować zrobić własnoręcznie masło, spróbować domowych gofrów, drożdżówki lub pierogów, posmakować świeżego chleba ze smalcem i sprawdzić czy smakuje tak jak pamiętamy z młodości. Dla najmłodszych największymi atrakcjami są przejażdżki kucykiem oraz bryczką.

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla ... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, bilety wstępu, przejażdżka bryczką, obiad, ubezpieczenie. NOWOŚĆ! POZNAŃ Z OKIEN TRAMWAJU

tramwaj 

Wyjazd sprzed szkoły o godzinie 07.00, wyjazd do Poznania. Zwiedzanie Muzeum MPK, w którym zgromadzono przedwojenne bilety, mundury, torby i akcesoria konduktorskie, kasowniki i automaty biletowe oraz oryginalne elementy wagonów tramwajowych. Przejazd zabytkowym tramwajem TRAKTEM KRÓLEWSKO - CESARSKIM, który biegnie przez historyczne zakątki Poznania począwszy od secesyjnej zabudowy Jeżyc, poprzez zabytkowy Most Teatralny w pobliże serca Poznania, czyli Starego Rynku. Z okien zabytkowego tramwaju można podziwiać m.in. Most Teatralny, Teatr Wielki, Collegium Maius, Wzgórze Przemysła II, dawne fortyfikacje Poznania, Ratusz, Katedra, Kościół św. Jana Chrzciciela, tereny wokół Jeziora Maltańskiego, Muzeum Narodowe, Biblioteka Raczyńskich, Zamek. Spacer wokół Rynku. Ciepły posiłek. Wizyta w Palmiarni.

od ..... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, przewodnika, bilety wstępu: zabytkowy tramwaj, Palmiarnia, posiłek, ubezpieczenie.

 


NOWOŚĆ! BISKUPIN

- NAJBARDZIEJ ZNANY REZERWAT ARCHEOLOGICZNY W EUROPIE

 biskupin

Wyjazd sprzed szkoło o godzinie 08.00. Przejazd do Biskupina - zwiedzanie z przewodnikiem rezerwatu archeologicznego ze świetnie zachowanymi pozostałościami osady łużyckiej. Udział w lekcji muzealnej: lepienie naczyń z gliny lub najstarsze pismo (do wyboru). Rejs „Diabłem Weneckim” po Jeziorze Biskupińskim. Ciepły posiłek w Karczmie Biskupińskiej (zupa pomidorowa z makaronem). Przejazd koleją wąskotorową do Wenecji.

od ..... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, przewodnika, bilety wstępu: rezerwat archeologiczny, lekcja muzealna, rejs statkiem, kolejka wąskotorowa, posiłek, ubezpieczenie.

 


NOWOŚĆ! BISKUPIN I ŻNIN

kolej 

Wyjazd sprzed szkoły o godzinie 08.00. Przejazd do Biskupina - zwiedzanie z przewodnikiem rezerwatu archeologicznego ze świetnie zachowanymi pozostałościami osady łużyckiej. Przejazd koleją wąskotorową do Żnina. Lekcje muzealne: slalomem po wagonach: ścieżka dydaktyczna prowadząca po cmentarzysku wagonów. Oglądanie różnych typów wagonów m.in. wagonu ratunkowego, wagonu naprawczego oraz pługu śnieżnego, polewaczki, "gołej" lokomotywy, połączone ze zwiedzaniem urządzonych wewnątrz wagonów mini - wystaw; w warsztacie – 100 lat i działa: zwiedzanie warsztatu naprawczego. Pretekstem do przejścia przez poszczególne stanowiska (kuźnię, tokarki itp.) będzie konieczność naprawienia zepsutej części wagonu. Dzieci będą mogły na własne oczy zobaczyć jak powstaje nowa część zamienna. Pokaz pracy 100-letnich, historycznych maszyn pozwalających utrzymać tabor w dobrej kondycji. Ciepły posiłek w Klubowej Parowozowni (zupa pomidorowa z makaronem).

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, oplaty parkingowe, pilota, przewodnika, bilety wstępu: rezerwat archeologiczny, lekcja muzealna, kolejka wąskotorowa, posiłek, ubezpieczenie.

 


PRZYGODA Z DINOZAURAMI

 zaurolandia

Rogowo: największy w Polsce Park Dinozaurów ZAUROLANDIA. Dwugodzinnej wędrówce przez dzieje Ziemi towarzyszą tablice edukacyjne, w przystępny sposób informujące o okresach geologicznych, układzie kontynentów, miejscach odkryć najciekawszych skamieniałości, trybie życia, sposobach odżywiania poszczególnych okazów, a także o wielkich kataklizmach i hipotezach dotyczących przyczyn wyginięcia dinozaurów. W centrum Parku znajdują się księgarnie, sklepy z pamiątkami, restauracja, kawiarnia oraz malowniczy widok na jezioro. Dla najmłodszych super plac zabaw z huśtawkami, karuzelami oraz zestawami sprawnościowo – zręcznościowymi i wspinaczkowymi. Wenecja: przejazd kolejką wąskotorową do Żnina.

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunow gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, bilety wstępu do ZAUROLANDII i przejazd kolejką, ubezpieczenie.

 


TORUŃ

planetarium 

spacer po Starym Mieście z przewodnikiem: Ratusz, Dom i pomnik Kopernika, Krzywa Wieża, mury obronne i bramy,  barokowa kamienica Pod Gwiazdą, Dwór Artusa, seans w Planetarium, wizyta w Żywym Muzeum Piernika gdzie zgłębimy tajniki wiedzy piernikarskiej i samodzielnie upieczemy pierniki  w sposób taki jak przed 500 laty robili to toruńscy piernikarze. Stadion Żużlowy MOTOARENA.

od 6....zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + ... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, przewodnika, pilota, bilety wstępu do Planetarium, Żywego Muzeum Piernika i Motoareny, ubezpieczenie.

 


TORUŃ - GRĘBOCIN

torun 

Toruń: spacer po Starym Mieście z przewodnikiem: Ratusz, Dom i pomnik Kopernika, Krzywa Wieża, mury obronne i bramy,  barokowa kamienica Pod Gwiazdą, Dwór Artusa, seans w Planetarium, wizyta w Żywym Muzeum Piernika gdzie zgłębimy tajniki wiedzy piernikarskiej i samodzielnie upieczemy pierniki  w sposób taki jak przed 500 laty robili to toruńscy piernikarze, Grębocin: warsztaty z zakresu papiernictwa i drukarstwa.

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, przewodnika, pilota, bilety wstępu do Planetarium, Żywego Muzeum Piernika, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, ubezpieczenie.

 


PAŁUKI

wenecja 

Żnin: gotycka baszta, fara i klasycystyczny dworek, Wenecja: zamek, Muzeum Kolei Wąskotorowej – przejazd koleją wąskotorową do Biskupina, Biskupin: rezerwat archeologiczny ze świetnie zachowanymi pozostałościami osady łużyckiej z VIII w.p.n.e

od 67 zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla 45 uczestników + 3 opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, przewodnika, pilota, bilety wstępu do baszty, Muzeum Kolei Wąskotorowej, przejazd kolejką, rezerwat archeologiczny w Biskupinie, ubezpieczenie.

 


KASZUBY

 szymbark

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku: dom „wywrócony do góry nogami”, najdłuższa deska świata, Dom Sybiraka, Kościerzyna: skansen kolejowy, Wdzydze Kiszewskie: Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny: zagrody chłopskie i szlacheckie, dworki, pojedyncze chałupy, wiejska szkoła z izbą lekcyjną, kościół, dwa wiatraki, tartak, kuźnia, karczma.

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, bilety wstępu do skansenów w Szymbarku, Kościerzynie, Wdzydzach Kiszewskich, ubezpieczenie.

 


TRÓJMIASTO

 sopot

Gdynia : Akwarium Morskie, przedwojenny niszczyciel ORP Błyskawica, Sopot: molo, Gdańsk: spacer po Starym Mieście z przewodnikiem: Długi Targ z kamienicami, Zielona Brama, Ratusz, Kościół Mariacki, Żuraw, wizyta w fabryce cukierków.

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, przewodnika, pilota, bilety wstępu do Akwarium Morskiego, ORP Błyskawica, molo,  Kościoła Mariackiego, Fabryki Cukierków, ubezpieczenie.

 


GNIEW – MALBORK

 gniew

Gniew: zwiedzanie zamku z przewodnikiem, turniej rycerski - strzelanie z kuszy i łuku, walka kopią, wielki kręcioł oraz turniej na machinach fechmistrza T. Pagińskigo, Malbork: zwiedzanie z przewodnikiem zamku krzyżackiego, jednej z najpotężniejszych warowni średniowiecznej Europy — rezydencji Wielkich Mistrzów Zakonu.

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, przewodnika, pilota, bilety wstępu na zamek w Gniewie i Malborku, turniej rycerski, ubezpieczenie.

 


POZNAŃ

 katedra

spacer po Starym Mieście  z przewodnikiem: Katedra Poznańska z podziemiami, Makieta Dawnego Poznania - prezentacja Poznania z początku XVIII wieku w skali 1:50, spacer po rynku z pięknymi kamienicami i ratuszem, wejście na Górę Przemysła. Przejście główną ulicą - Św. Marcina – do Zamku Cesarskiego i  pomnika Adama Mickiewicza, seans w kinie 5D EXTREME.

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + ... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, przewodnika, pilota, bilety wstępu: Makieta Dawnego Poznania, kino 5D, ubezpieczenie.

 


KÓRNIK – ROGALIN – PUSZCZYKOWO

 rogalin 

Kórnik: Zamek Działyńskich oraz Ogród Dendrologiczny, Rogalin: zespół pałacowo-parkowy Raczyńskich – Wozownia, Ogród Francuski, Park Angielski z aleją dębów, Puszczykowo: Muzeum Arkadego Fiedlera.

od ....zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla ... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, przewodnika, pilota, bilety wstępu do zamku i arboretum w Kórniku, pałacu w Rogalinie, muzeum w Puszczykowie, ubezpieczenie.

 


WARSZAWA

cnk 

spacer po Starym Mieście z przewodnikiem: Stary Rynek z Pomnikiem Syrenki, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Zamek Królewski - Trasa Zamek, wjazd na ostatnie piętro Pałacu Kultury i Nauki, Łazienki Królewskie - zwiedzanie Pałacu na Wyspie oraz spacer po parku lub opcjonalnie wizyta w Centrum Nauki KOPERNIK.

od ..... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, przewodnika w Warszawie, Zamku Królewskim, Pałacu na Wyspie, pilota, bilety wstępu do Zamku Królewskiego, Pałacu Kultury i Nauki, Pałacu na Wyspie, ubezpieczenie.

 


TROPICAL ISLANDS 

TropicalIslands 

9 godzin pobytu na Wyspie Tropikalnej, gdzie nigdy nie pada deszcz i cały czas jest ciepło, nawet zimą. Kąpiele w Lagunie Bali (z małymi zjeżdżalniami, jacuzzi, wodnymi parasolami i wodospadami), Basenie Morza Południowego, spacery po lesie tropikalnym, zwiedzanie wioski tropikalnej gdzie znajdują się oryginalne budynki z Bali, Borneo, Tajlandii i Samoa, udział w pokazie „Circus Tropical“- tancerze i artyści w fantastycznych kostiumach fascynują tańcem, akrobatyką i magią. Podziwiać można iluzje lewitacji i pokazy fakirów z Indii. Właściwą dozę temperamentu nadają przedstawieniu inspirowane brazylijskim karnawałem pokazy tańca.

od .....zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, ubezpieczenie.

Cena nie zawiera biletu wstępu na Tropical Island ok. 11,5 euro.

 


MIASTECZKO WESTERN CITY

WesternCity 

Grudziądz: Brama Wodna, Spichrze, Pałac Opatek, Góra Zamkowa, pomnik Mikołaja Kopernika, Rudnik: pobyt na Rancho: napad na bank i pojedynek rewolwerowców, strzelanie z łuku i paintbolla do bizona, rzucanie podkową, wspinaczka na “Pal Męki”, poszukiwanie złota w kopalni. Przejażdżka konno, bryczką i kolejką westernową. Czeka również ZOO, park dinozaurów, safari oraz kraina bajek, baśni i legend.

od ....  zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, bilet wstępu do Kansas City, ubezpieczenie.

 


KŁODAWA

klodawa 

Kłodawa: zwiedzanie Kopalni  Soli z przewodnikiem, prelekcja na temat historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli, zjazd windą na poziom 600m pod powierzchnią ziemi, spacer do podziemnej kaplicy św. Kingi - patronki górników solnych, komory solne, maszyny używane w podziemnym górnictwie solnym, Inowrocław: tężnie solankowe.

od .... zł/os

Cena zawiera: kalkulację dla .... uczestników + .... opiekunów gratis, przejazd autokarem, opłaty parkingowe, pilota, bilet wstępu do Kopalni Soli w Kłodawie, tężni w Inowrocławiu, ubezpieczenie.

 

 

 

 

Galeria
Więcej zdjeć