Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Jesień/zima 2017/2018

Zapraszamy!!!

Ferie 2018

Dzień relaksu

Dla seniora

Kolonie kraj 2018

Wycieczki objazdowe

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Słowenia, Chorwacja

Adriatyk Północny

Miejsce

Słowenia, Chorwacja

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

AP1/17

2017-06-10

9 dni

1774 PLN

ZAKOŃCZONE

AP2/17

2017-09-09

9 dni

1575 PLN

ZAKOŃCZONE

AP3/17

2017-09-30

9 dni

1474 PLN

ZAKOŃCZONE

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

ADRIATYK PÓŁNOCNY

Zakwaterowanie

Dostępne opcje zakwaterowanie

- pokój 2 osobowy
- pokój 3 osobowy
- dokwaterowanie (bez dopłat*) lub pokój 1 osobowy (dopłata)
* dokwaterowanie- osoby wybierając się pojedynczo, które w momencie rezerwacji nie dokonują dopłaty do pokoju jednoosobowego, mogą zostać zakwaterowane z jedną lub kilkoma osobami tej samej płci w tzw. opcji dokwaterowania; jednakże w przypadku braku innej rezerwacji w opcji dokwaterowania w terminie do 7 dni przed rozpoczęciem imprezy wymagana jest dopłata do pokoju 1 osobowego w wysokości 350 zł

Program

Dzień 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Czechy, Austrię.

 

Dzień 2
Przyjazd do Słowenii. Bled to pocztówkowa atrakcja Słowenii - spokojne jezioro z jedyną wyspą w kraju, na której mieści się kościółek Wniebowzięcia NMP, a nad wszystkim, na szarej skale góruje zamek z którego dziedzińców roztacza się widok na majestatyczne Alpy i najwyższy szczyt Triglav. Miejscowość była znana jako rezydencja królów Jugosławii, a także miejsce w którym dyktator J.B. Tito przyjmował zagranicznych gości. Wąwóz Vintgar, to 2 kilometrowy parów wyrzeźbiony przez wody rzeki Radovny. To przepiękne miejsce było nieznane ludziom aż do końca XIX wieku, kiedy zostało odkryte przypadkiem. Od tamtego momentu pasjonaci stworzyli system kładek umożliwiający przejście suchą stopą nad załomami, wirami i bulgoczącą wodą, by dostać się do 16-metrowego wodospadu Szum. Średniowieczne miasteczko Skofja Loka (pol. "Biskupia Łąka") po trzęsieniu ziemi przebudowane w duchu wczesnobarokowym. Główną atrakcją jest festiwal rycerski pod koniec czerwca (festiwal bezpłatny). Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 3
Śniadanie. Lublana - stolica Słowenii uchodzi za najbardziej śródziemnomorskie spośród miast Środkowej Europy. Wpływa na to bogactwo barokowych zabytków Starego Miasta z widocznymi wpływami architektury włoskiej. Oprócz zamku dumnie wznoszącego się ponad stolicą zobaczymy w tej części katedrę, ratusz z Fontanną Trzech Rzek, Most Smoczy i Most Potrójny. Natomiast Nowe Miasto zaprojektowane w XIX wieku pełne jest zieleni i przestrzeni publicznej, wypełnione jest ponadto gmachami użyteczności publicznej- parlamentu, uniwersytetu, opery i biblioteki. Ta część miasta zaskakuje swoją secesyjną zabudową.
Średniowieczne miasteczko Skofja Loka (pol. "Biskupia Łąka") po trzęsieniu ziemi przebudowane w duchu wczesnobarokowym. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 4
Śniadanie. Triest - miasto wielu stylów architektonicznych od rzymskich po wczesnochrześcijańskie, średniowieczne i austriacki barok terezjański.
Grotta Gigante - druga największa turystycznie udostępniona jaskinia świata. Jest tak ogromna, że mogłaby pomieścić rzymską Bazylikę św. Piotra! Prawie 100 metrów wysokości i 168 metrów długości składa się na ogromną podziemną przestrzeń. Setki tysięcy lat działalności krasowej dały efekt który możemy oglądać dziś.
Aquileia - uważana przez antycznych kronikarzy do najważniejszych miast obok Rzymu, Mediolanu i Kapui. W 452 r. Hunowie splądrowali i zniszczyli miasto, a jego mieszkańcy uciekli na pobliskie laguny, zakładając Wenecję. Najważniejszym zabytkiem jest katedra w której zachowały się największe mozaiki wczesnochrześcijańskie na świecie. Dzieła wypełniające przestrzeń kościoła datowane są na IV w n.e. Ponadto w Akwilei można obejrzeć ruiny antycznego portu świadczącego najlepiej o potędze miasta i jego bogactwie. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 5
Śniadanie. Dzień wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
       

Dzień 6

Śniadanie. Pula - największe chorwackie miasto na Półwyspie Istria. Dziś jest sporym portem z prężnie działającą stocznią - nie koliduje to jednak z zachowaniem historycznego dziedzictwa. O świetności miasta świadczą monumentalne budowle, urzekające pięknem i rozmachem. Ogromna Arena wybudowana na polecenie cesarza Wespazjana w I w n.e. jest na chwilę obecną, oprócz rzymskiego Koloseum najlepiej zachowaną budowla tego typu. Pula to tak naprawdę muzeum pod odkrytym niebem- odnajdziemy starożytne bramy miejskie, teatr, forum, świątynie, mozaiki i ośmiometrowy łuk triumfalny.
Porec - niewielkie miasteczko położone na cyplu wysuniętym w wody Adriatyku posiada perłę architektoniczną w postaci bazyliki Eufrazjusza. Zrabowane przez Genueńczyków relikwie św. Maura, męczennika i patrona miasta wróciły do niego dopiero po 600 latach. Pomimo niewielkich rozmiarów w Porecu znajdziemy zabytki różnych epok- średniowieczne mury obronne z wieżami, barokowe pałace i antyczne ruiny świątyni Neptuna. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 7
Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia. Zwiedzanie  rozpoczniemy od jednego z ciekawszych  założeń  cmentarnych w Europie - Cmentarza Mirogoj, na którym znajduje się kolumbarium z prochami wybitnych przedstawicieli narodu chorwackiego. Następnie udamy się do centrum Zagrzebia, gdzie będziemy zwiedzać  trzy historyczne części miasta - Gornji Grad, Kaptol i Donji Grad.  Wraz z przewodnikiem udamy się na spacer ulicami Zagrzebia przez główny plac - plac bana Jelačiča z fontanną z XVII w. do Kaptolu - najstarszej części miasta oraz zwiedzimy neogotycką katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny zwieńczoną dwiema  neogotyckimi dzwonnicami o wysokości 104 i 105 metrów, które  stanowią  wizytówkę i symbol miasta.  W czasie wolnym proponujemy wybrać się do jednej z knajpek i kawiarni na ulicy Tkalčicia, położonej w centrum miasta, która w pełni oddaje charakter i klimat Zagrzebia. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

Dzień 8
Śniadanie. Ptuj - ciężko sobie wyobrazić, że to niewielkie dzisiaj miasteczko w czasach antycznych zamieszkiwało aż 40.000 osób! Ptuj, pomimo nawiedzających go pożarów zdołał zachować autentyczny klimat niewielkiego miasteczka. Oprócz zamku biskupów w mieście znajduje się barokowy klasztor franciszkanów z najstarszymi zabytkami piśmiennictwa słoweńskiego, a sam kompleks został ozdobiony stiukami i freskami. Na rynku miejskim stoi z kolei nietypowa płyta - to rzymski, pięciometrowej długości nagrobek używany w średniowieczu jako pręgierz. Nazywany jest pomnikiem Orfeusza ze względu na płaskorzeźby opisujące mit płaczącego bohatera po stracie małżonki Eurydyki.
Maribor - drugie miasto Słowenii, strategicznie położone na trasie kolei żelaznej z Wiednia do Triestu było ważnym ośrodkiem jeszcze w średniowieczu. To właśnie z tego okresu zachowały się dowody kupieckiej tradycji w mieście - dzielnica Lent z urokliwymi kamieniczkami nad Drawą. Ponadto w Mariborze zobaczymy średniowieczny zamek obronny wybudowany w celu odpierania najazdów tureckich, dzielnicę żydowską, barokowe kościoły i ponoć najstarszą na świecie, bo aż 400-letnią winorośl. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski.

 

Dzień 9
Powrót do Polski.

Wyżywienie

Dostępne opcje wyżywienia

Wyżywienie możliwość dokonania rezerwacji wg wybranej opcji
- wyżywienie BB 6 śniadań + obowiązkowa dopłata do obiadokolacji 50 euro/os płatne u pilota w autokarze
- wyżywienie HB 6 śniadań + 6 obiadokolacji; brak obowiązkowej dopłaty do obiadokolacji w autokarze

Świadczenia w cenie

 • przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, WC, barek, video)
 • zakwaterowanie 6 noclegów w hotelach **/***
 • wyżywienie HB 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • opiekę pilota
 • podatek VAT

Cena nie zawiera

Dopłaty wymagane na miejscu

 • koszty programow (m.in. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy) 100 €/os - płatne u pilota w autokarze

Dopłaty opcjonalne

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych 120 zł
 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3,5% wartości rezerwacji

Transport

Wyjazd z Bydgoszczy.

Uwagi

 • dokumenty - paszport lub dowód osobisty (zgodnie z obowiązującymi przepisami)
 • ubezpieczenie - oznaczenia [KL] koszty leczenia, [NNW] następstwa nieszczęśliwych wypadków, [BP] bagaż podróżny (utrata)
 • aneks kuchenny o podstawowym wyposażeniu (lodówka, kuchenka gazowa lub elektryczna, garnki, naczynia, sztućce)
 • należy posiadać własne ręczniki i środki czystości
 • oferta obejmuje sprzątanie początkowe i końcowe; w czasie pobytu sprzątanie we własnym zakresie
 • podane ceny obejmują śniadania - obowiązkowa dopłata do HB 50 euro - płatne w autokarze

Galeria
Więcej zdjeć