Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Zapraszamy

Wyjazdy weekendowe

Kolonie kraj 2017

Obozy zagranica 2017

Wycieczki krajowe

Wycieczki objazdowe

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Włochy

Wenecja i blaski laguny

Miejsce

Włochy

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

WBL1/17

2017-06-11

7 dni

1480 PLN

ZAKOŃCZONE

WBL2/17Ostatnie miejsca

2017-09-03

7 dni

1480 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

Program

LIDO DI JESOLO · WENECJA · MURANO · BURANO · PADWA ·  VALSANZIBIO · ARQUA PETRARCA · VICENZA · BASSANO DEL GRAPPA

 

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na nocleg do Lido di Jesolo.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek w pięknym włoskim kurorcie. Możliwość kąpieli morskich i słonecznych, spacerów oraz korzystania z atrakcji kurortu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do jedynej w swoim rodzaju dawnej Serenissimy, czyli Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem. Tramwajem wodnym dopłyniemy do historycznego centrum. Zobaczymy m.in.: plac św. Marka, naczelną Siedzibę Republiki Weneckiej – pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka, dzwonnicę, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Popłyniemy na Wyspę Burano,gdzie wyrabiane są artystyczne koronki, a domki rybackie udekorowane są kolorami jak z bajki, a także na wyspę Murano znaną z produkcji szkła ozdobnego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Padwy. Zobaczymy: największy plac miejski we Włoszech, tzw. Prato della Valle, romańsko-bizantyjską Bazylikę św. Antoniego zwaną „cudem Padwy” z sarkofagiem świętego oraz kaplicą polską, renesansowe śródmieście, Pałac Rozumu. Zwiedzimy również ogród botaniczny założony w 1545 r. i uważany za najstarszy ogród uniwersytecki na świecie. Wśród bogatego zbioru roślin podziwiać będziemy rzadkie okazy zagrożone wyginięciem z terenu Wenecji Eugenejskiej. Ogród wyróżnia się ciekawą architekturą. Idealny okrąg otaczający plac podzielony został na ćwiartki przez aleje usytuowane wg głównych kierunków świata. Na początku XVIII w. wybudowano 4 bramy a następnie wytworny mur z kamienną balustradą. Fontanny znajdujące się na zewnątrz za południową i wschodnią bramą zostały udekorowane posągami przedstawiającymi Teofrastusa i Salomona z czterema porami roku. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Valsanzibio. Zwiedzanie ogrodu Villa Barbarigo – Pizzoni Ardemani położonego wśród Wzgórz Euganejskich. Zobaczymy liczne stawy, kanały wodne, kaskady położone na różnych wysokościach. Alegoryczny krajobraz zaprojektowany przez senatora weneckiego Francisco Barbarigo przedstawia rajski ogród przywrócony na ziemi. Dzisiaj wspaniale odrestaurowany należy do najpiękniejszych we Włoszech. Kontynuacja podróży do Arqua Petrarca – jednego z najładniejszych północnowłoskich miasteczek. Tu swoje ostatnie lata życia spędził autor „Sonetów

do Laury”. Miejscowość wygląda niemal dokładnie tak jak przed wiekami, wyróżniają się kamienne fasady starych domostw. Spacer rozpoczniemy od placu z kościołem Santa Maria Assunta, kilkoma wyniosłymi cedrami libańskimi i potężnym cisem. Krętymi uliczkami dojdziemy do Casa Petrarca – pięknej ceglanej budowli otoczonej murem z małym wirydarzem u wejścia i dużym ogrodem. Pod koniec dnia udamy się do jednej z enotek leżącej na słynnym szlaku Strada del Vino Colli Euganei. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Vicenzy – miasta genialnego renesansowego architekta Andrei Palladia. Spacer główną ulicą Corsa Andrea Palladio, przy której znajdują się piękne pałace. Zobaczymy Bazylikę z wieńcem kolumn doryckich i jońskich: Santa Corona. Czas wolny. Przejazd do Bassano del Grappa. Zobaczymy przechodzący przez środek miasta most Strzelców Alpejskich na rzece Brenta, katedrę znajdującą się wewnątrz pierwszego kręgu murów zamku górnego. Udamy się także do muzeum miejscowego trunku Grappy. Zapoznamy się z produkcją tego markowego napoju. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki.

Świadczenia w cenie

• komfortowy przejazd na całej trasie.

• 6 noclegów w hotelach ***, pokoje 2-os. z łazienkami

• 6 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL+Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20000 € i NNW do 2000 € do 5 000 zł na terenie RP

Transport

Wyjazd z Bydgoszczy.

Wyjazdy z innych miejscowości - informacja w biurze.

Uwagi

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
  • dopłata do pokoju 1-os. 520 zł
  • na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe 100 euro 

Galeria
Więcej zdjeć