Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Zapraszamy

Wyjazdy weekendowe

Kolonie kraj 2017

Obozy zagranica 2017

Wycieczki krajowe

Wycieczki objazdowe

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Warszawa

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

WARS1/17

2017-04-05

5 dni

920 PLN

ZAKOŃCZONE

WARS2/17

2017-08-16

5 dni

920 PLN

ZAKOŃCZONE

Opis

Program

WARSZAWA · OTRĘBUSY · ŻELAZOWA WOLA

 

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Warszawy. Udamy się na plac Zamkowy. Zobaczymy kolumnę Króla Zygmunta III Wazy, Pałac Pod Blachą. Czas wolny w okolicach Rynku Starego Miasta, jednego z najbardziej malowniczych zakątków Warszawy. Nastrojowe zaułki, zielone skwery oraz przytulne knajpki pozwolą nam na chwilę relaksu. Następnie zwiedzimy Zamek Królewski, m.in. Apartament Wielki, Królewski i salę Senatorską. Przejście do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela, w kryptach której znajdują się grobowce zasłużonych Polaków. Od pomnika Warszawskiej Syrenki udamy się do Barbakanu, a następnie poprzez Rynek Nowego Miasta na taras widokowy przy kościele Nawiedzenia NMP. Zejdziemy w stronę Wisły w pobliże multimedialnego parku Fontann. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Wilanowa. Zwiedzimy letnią rezydencję króla Jana III Sobieskiego oraz ogrody przypałacowe. Wnętrza pałacowe z oryginalnym wystrojem plastycznym i bogatym wyposażeniem reprezentują trzy epoki stylowe, od siedemnastego do dziewiętnastego wieku. Spacer po ogrodach wilanowskich, m.in. po ogrodzie barokowym, romantycznym, neorenesansowym, a także parku angielsko-chińskim i krajobrazowym parku angielskim. Czas wolny. Przejazd do świątyni Opatrzności Bożej. Następnie udamy się do dzielnicy Wola. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego lub innym atrakcyjnym muzeum. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd w okolice trasy Wschód-Zachód, a następnie spacer Drogą Królewską – Krakowskim Przedmieściem oraz przejazd jedną z bardziej eleganckich ulic Warszawy – Alejami Ujazdowskimi. Zobaczymy zabytkowe pałacyki, liczne placówki ambasad, Belweder, gmach Rady Ministrów, park Ujazdowski. Udamy się do zespołu pałacowo-ogrodowego w Łazienkach Królewskich. Podziwiać będziemy wspaniałe zabytki architektury, w tym Pałac i Teatr na Wyspie, Pałac Myślewicki, pomnik Fryderyka Chopina oraz inne ciekawe obiekty. Przejazd do dzielnicy Praga w okolicach Stadionu Narodowego – wspaniałego obiektu powstałego na EURO 2012, któremu UEFA przyznała najwyższą światową klasę (Elite) – zwiedzanie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Nawiedzimy zabytkową nekropolię Warszawy - cmentarz Powązkowski. Wśród pochowanych ok. 1 miliona osób, znajduje się wiele znanych i zasłużonych osób, w tym żołnierze powstań narodowych od insurekcji kościuszkowskiej do powstania warszawskiego, działacze niepodległościowi, wybitni pisarze, poeci, uczeni, artyści, myśliciele, lekarze, prawnicy, duchowni. Udamy się na place: Marszałka Józefa Piłsudskiego, Teatralny i Bankowy. Zobaczymy pomnik Marszałka, Grób Nieznanego Żołnierza, Teatr Wielki – Operę Narodową i ogród Saski. Przejazd w okolice Pałacu Kultury i Nauki. Zwiedzanie sal reprezentacyjnych najwyższego budynku w Polsce oraz wjazd na taras widokowy. Czas wolny w okolicy nowoczesnego, wielofunkcyjnego centrum handlowo-rozrywkowego „Złote Tarasy”. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Zgromadzono tu ok. 300 zabytkowych pojazdów „przeżywających swoją drugą młodość”. Przejazd do Żelazowej Woli, położonej na skraju Puszczy Kampinoskiej. Zwiedzimy zabytkowy dworek z 1800 r., miejsce urodzenia Fryderyka Chopina. W obiekcie zgromadzono m.in. zabytkowy fortepian, pionowy klawikord, dziewiętnastowieczne meble w stylu biedermeier oraz unikatowe portrety Fryderyka Chopina i jego rodziny. Po zwiedzaniu możliwość uczestnictwa w koncercie chopinowskim. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 4 noclegi w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 4 śniadania, 4 obiadokolacje

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie NNW do 5000 zł

Transport

Wyjazd autokarem z Bydgoszczy.

Wyjazdy z innych miejscowości - informacja w biurze.

Uwagi

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
  • na bilety wstępu,  opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe  - 230 zł
  • dopłata do pokoju 1-os. - 220 zł

Galeria
Więcej zdjeć