Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Zapraszamy

Wyjazdy weekendowe

Kolonie kraj 2017

Obozy zagranica 2017

Wycieczki krajowe

Wycieczki objazdowe

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Bieszczady - Słowacja

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

BS1/17

2017-07-03

6 dni

990 PLN

ZAKOŃCZONE

BS2/17Ostatnie miejsca

2017-09-11

6 dni

990 PLN

Opis

Program

SANDOMIERZ · SANOK · SOLINA · REJS PO ZALEWIE SOLIŃSKIM · BARDEJOV

KOSZYCE · DUŻA PĘTLA BIESZCZADZKA · DOLINA OSŁAWY · ŁAŃCUT

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów (przystanki w zakładce TERMINY). Zbiórka uczestników i wyjazd. Przejazd do Sandomierza – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonego na nadwiślańskiej skarpie. Doskonale został tu zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Spacer po mieście. Zobaczymy XIV-wieczny renesansowy ratusz, XIV-wieczny zamek Kazimierzowski, dawną siedzibę królów i książąt polskich, najstarszy i najcenniejszy zespół klasztorny dominikanów z kościołem św. Jakuba z XIII w., bramę Opatowską, gotycką bazylikę archikatedralną ze wspaniale zachowaną polichromią, dom Długosza, zabytkowy spichlerz oraz Collegium Gostomianum – najstarszą szkołę średnią w kraju. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Leska.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Sanoka. Spacer po mieście, zobaczymy: zamek królewski Kazimierza Wielkiego, który w wyniku przebudowy otrzymał renesansowy charakter, kościół Franciszkanów, rynek z ratuszem, figurę wojaka Szwejka, park miejski. Udamy się do parku etnograficznego, znajdującego się na obszarze 38 ha - największego tego typu parku pod względem liczby obiektów w Polsce. Odtwarzając typowe układy zabudowy wsi i zagospodarowania zagród, na terenie Muzeum zgromadzono ponad 100 obiektów budownictwa drewnianego z okresu od XVII do XX wieku, gdzie obok budynków mieszkalnych, mieszkalno-gospodarczych i gospodarczych, w Parku znajdują się również obiekty sakralne, budynki użyteczności publicznej oraz obiekty przemysłowe. Przejazd wzdłuż Zalewu Solińskiego do Soliny – zwiedzanie zapory. Następnie rejs statkiem, podczas którego będziemy mogli podziwiać malownicze krajobrazy Zalewu Solińskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Udamy się na Słowację. Przejazd do Bardejova. Spacer po historycznym centrum miasta. Zobaczymy doskonale zachowane kamieniczki mieszczańskie otaczające rynek, ratusz miejski – najstarszy zabytek renesansowy na Słowacji, świetnie zachowane mury obronne z XIV-XVI wieku z dwiema bramami, basztami i barbakanem. Udamy się do najważniejszego zabytku miasta – bazyliki mniejszej pw. św. Idziego z XIV w. Zobaczymy także fontannę z rzeźbą św. Floriana z 1774 roku, upamiętniającą wielki pożar z tego okresu. Przejazd do Koszyc. Spacer po Starym Mieście: średniowieczne mury obronne, zabytkowe kamienice, gotycka katedra św. Elżbiety, wieża Urbana, kaplica św. Michała, Teatr Państwowy, Posąg Maratończyka. Widok na Wzgórza Zamkowe Hradova z ruinami zamku. Powrót na obiadokolację nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd Dużą Pętlą Bieszczadzką: Hoczew– Baligród–Jabłonki–Cisna–Wetlina–Przełęcz Wyżna–Olszanica. Wejście na Połoninę Wetlińską do schroniska PTTK i z powrotem. Ustrzyki Górne– Smolnik–Czarna–Ustrzyki Dolne. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd szlakiem zabytków w dolinie Osławy: Zagórz–Morochów–Mokre–Szczawne– Rzepedź–Turzańsk–Komańcza–Wisłok Wielki–Jaśliska– Dukla–Iwonicz-Zdrój i Rymanów-Zdrój – zespół uzdrowisk, huta szkła artystycznego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Łańcuta – jednej z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Obejrzymy zespół pałacowo- -parkowy, zwiedzimy wnętrza pałacowe – zobaczymy liczne zbiory dzieł sztuki, eksponaty dotyczące historii miasta i regionu oraz zbiory sztuki cerkiewnej, powozownię z kolekcją pojazdów konnych i storczykarnię. Wokół pałacu zachował się rozległy, przepięknie utrzymany park pełen rzeźb, fontann i licznych alejek spacerowych ocienionych starodrzewem. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 5 noclegów w hotelu **/*** lub pensjonacie, pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i 5000 zł w RP

Transport

Wyjazd autokarem z Bydgoszczy.

Wyjazd z innych miast - informacja w biurze.

Uwagi

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
  • na bilety wstępu, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe - 140 zł + 10euro 
  • dopłata do pokoju 1-os - 240 zł

Galeria
Więcej zdjeć