Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Zapraszamy

Wyjazdy weekendowe

Kolonie kraj 2017

Obozy zagranica 2017

Wycieczki krajowe

Wycieczki objazdowe

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Polska, Ukraina

Lublin - Wołyń - Lwów

Miejsce

Polska, Ukraina

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

LWL1/17

2017-08-07

6 dni

1140 PLN

ZAKOŃCZONE

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

LUBLIN – PAWŁÓWKA – WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI – KISIELIN – ŁUCK – OŁYKA – OSTRÓG – KRZEMIENIEC – POCZAJÓW – ZADWÓRZE – LWÓW

Program

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd z Bydgoszczy we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Lublina. Zwiedzanie miasta: spacer traktem królewskim. Zobaczymy zabytkowe kamienice, gotyckie bramy Krakowską i Grodzką z murami obronnymi, rynek ze starym ratuszem – tzw. gmachem Trybunału Koronnego, archikatedrę – perłę baroku na Lubelszczyźnie, Bazylikę ojców Dominikanów, zamek królewski z kaplicą zamkową pw. Świętej Trójcy oraz wieżą – cennym zabytkiem sztuki romańskiej (z zewnątrz). Obiadokolacja i nocleg w Lublinie lub okolicach.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na Ukrainę na Ziemię Wołyńską do Pawłówki - Porycka. Udamy się na cmentarz. Zobaczymy pomnik ku czci Polaków zamordowanych na Wołyniu, odsłonięty przez prezydentów Polski i Ukrainy w 60. rocznicę mordu. Jest to jeden z nielicznych pomników polskich ofiar rzezi wołyńskiej na terenie Ukrainy i pierwszy, na który zgodziły się ukraińskie władze. Kontynuacja podróży do Włodzimierza Wołyńskiego. Zwiedzanie: Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej – Sobór Uspienski pochodzący z 1160 r. ,Cerkiew św. Bazylego z XIV w., kościół św. Joachima i Anny, kościół Serca Jezusowego. Następnie przejazd do Kisielina. Zobaczymy ruiny barokowego kościoła z 1691 r. W pobliżu znajduje się zbiorowa mogiła Polaków zamordowanych przez ukraińskich nacjonalistów w 1943 roku. Kolejno udamy się do Łucka. Zobaczymy zamek z XIV w. , katedrę św. Apostołów Piotra i Pawła. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Krótki spacer po mieście. Kolejno przejazd do Ołyki. Zobaczymy: zespół pałacowy – niegdyś twierdza Radziwiłłów, kościół pw. św. Piotra i Pawła – najstarszy łaciński zabytek na Wołyniu, kolegiatę  pw. św. Trójcy – niegdyś najpiękniejszy kościół barokowy w Polsce. Kontynuacja podróży do Ostroga, gdzie zobaczymy m.in.: ruiny zamku książąt Ostrogskich z XVI w. z basztami, Bramę Łucką, Tatarską, kościół Wniebowstąpienia NMP. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Krzemieńca.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wejście na Górę Królowej Bony (Zamkową) 397 m n.p.m – obejrzenie ruin zamku i panorama miasta, zespół zabudowań d. Liceum Krzemienieckiego z kościołem licealnym śś. Ignacego Loyoli i Stanisława Kostki, Dwaj Bracia (domy bliźniacze), dworek – muzeum Słowackich, kościoła św. Stanisława z pomnikiem Juliusza Słowackiego.

Przejazd do Poczajowa. Zwiedzimy przepiękną ławrę – sanktuarium Maryjne, zespół cerkwi ze wspaniałymi mozaikami. Podczas przejazdu do Lwowa zobaczymy obelisk upamiętniający miejsce historycznej bitwy pod Zadwórzem. Przyjazd do Lwowa na obiadokolację. Wieczorny spacer po mieście. Nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Zwiedzanie Lwowa rozpoczniemy od nawiedzenia cmentarzy: Orląt Lwowskich i Łyczakowskiego - najlepiej zachowanej nekropolii polskiej na Ukrainie oraz miejsca pochówku wielu wybitnych Polaków, m.in.: Gabrieli Zapolskiej, Marii Konopnickiej, a także wielu żołnierzy biorących udział w powstaniu listopadowym i styczniowym. Przejazd na starówkę. Spacer zabytkowymi ulicami, katedra łacińska – jeden z najstarszych kościołów Lwowa, kaplica Boimów, kamienice na rynku, klasycystyczny ratusz, kościół Dominikanów (obecnie cerkiew greckokatolicka), aleja Wolności (dawne Wały Hetmańskie)oraz Teatr Opery I Baletu, pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

• przejazd komfortowym autokarem

• 5 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3-os. z łazienkami

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP

Transport

Wyjazd z Bydgoszczy.

Wyjazdy z innych miejscowości - informacja w biurze.

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny paszport

• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – ok. 60 €

Galeria
Więcej zdjeć