Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Zapraszamy

Wyjazdy weekendowe

Kolonie kraj 2017

Obozy zagranica 2017

Wycieczki krajowe

Wycieczki objazdowe

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Belgia, Francja

Bruksela - Paryż - Szampania

Miejsce

Belgia, Francja

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

BPS1/17

2017-08-14

6 dni

1680 PLN

ZAKOŃCZONE

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

BRUKSELA · PARYŻ · WERSAL · SZAMPANIA · REIMS

 

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów (przystanki w zakładce TERMINY). Przejazd na nocleg do Belgii. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd do Brukseli. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Dzielnicy Europejskiej. Zobaczymy gmachy Rady Europy, Parlamentu Europejskiego, park 50-lecia – jubileuszowy, który powstał z okazji 50-lecia istnienia państwa belgijskiego, wraz z łukiem tryumfalnym i zespołem muzealnym, gdzie mieszczą się Królewskie Muzeum Sztuki Użytkowej, starych samochodów oraz Królewskie Muzeum Wojska. Przejazd na starówkę. Zobaczymy Grand Place – jeden z najpiękniejszych placów miejskich Europy, gotycki ratusz, Dom Królewski, kamieniczki gildii kupieckich, słynny posąg Manneken Pis, katedrę św. Guduli i św. Michała – narodowy kościół Belgii. Czas wolny w pobliżu Galerii św. Huberta z XIX w. ze sklepikami, galeriami, kafejkami i restauracjami kuchni z całego świata. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolicy Paryża.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Udamy się do średniowiecznego centrum miasta zlokalizowanego na wyspach Ille de la Cite oraz Ille de Saint Luis na Sekwanie. Podziwiać będziemy katedrę Notre Dame – najsłynniejszą świątynię Paryża, Pałac Sprawiedliwości, perłę sztuki gotyckiej – Świętą Kaplicę z ogromnymi witrażami oraz najstarsze z paryskich więzień – Conciergerie. Następnie odwiedzimy najsłynniejsze muzeum świata – Luwr. Zgromadzono tu ponad 400 000 eksponatów malarstwa, rzeźby, sztuki złotniczej i użytkowej z całego świata. Poznamy piękno antycznych posągów, takich jak Wenus z Milo, Nike z Samotraki, a także słynne dzieła malarstwa, jak „Mona Lisa” Leonarda da Vinci i „Autoportret” Dürera. Spacer reprezentacyjną ulicą miasta Champs Elysees. Przejazd w okolice Wieży Eiffla. Czas wolny na Polu Marsowym. Obiadokolacja. Powrót na nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym przejazd do Wersalu – spacer po Królewskich Ogrodach ze wspaniałymi fontannami, rzeźbami i roślinnością, uważanych za pierwowzór ogrodu w stylu francuskim. Zwiedzanie z zewnątrz pałacu zbudowanego w stylu klasycyzmu barokowego. Powrót do Paryża. Udamy się na najwyższe wzgórze Paryża – Montmartre z kamienicami ciągnącymi się wzdłuż krętych i ostro wznoszących się brukowanych uliczek i wąskich przejść ze schodami. Zobaczymy Bazylikę Sacre Ceur w stylu romańsko-bizantyjskim z 20-tonowym dzwonem Savoyarde. Ze wzgórza podziwianie wspaniałej panoramy miasta. Z kolei udamy się na cmentarz Pere Lachaise. Wieczny spoczynek znaleźli tu najsłynniejsi przedstawiciele kultury i sztuki – artyści, śpiewacy i aktorzy. Obiadokolacja. Rejs po Sekwanie. Będziemy podziwiać zabytki Paryża z perspektywy rzeki. Powrót na nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym przejazd do Szampanii, gdzie przyjrzymy się procesowi powstawania szampana, w trakcie zwiedzania jednej z wielu piwnic w tym okręgu. Degustacja trunku. Możliwość dokonania zakupów. Przejazd do Reims – miasta koronacji królów francuskich. Zobaczymy katedrę Notre Dame de Reims nazywaną „Katedrą Aniołów” w związku z bogatą dekoracją rzeźbiarską oraz witrażami Marca Chagalla. Zobaczymy także Pałac Biskupi z Bazyliką Saint Remy – miejscem wiecznego spoczynku królów koronowanych w katedrze. Spacer po mieście: pomnik Ludwika XV i Joanny d’Arc, Wrota Marsa – rodzaj łuku triumfalnego, ratusz. W Reims mają swoją siedzibę słynni producenci szampana, m.in. Muum, Pommery, Taittinger. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg do Niemiec.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 5 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2 os. z łazienkami

• 5 śniadań, 4 obiadokolacje

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 5 000 zł w RP

Transport

Wyjazd z Bydgoszczy.

Wyjazdy z innych miejscowości - informacja w biurze.

Uwagi

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
  • dopłata do pokoju 1-os. 440 zł
  • na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe  100 euro

Galeria
Więcej zdjeć