Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Zapraszamy

Wyjazdy weekendowe

Kolonie kraj 2017

Obozy zagranica 2017

Wycieczki krajowe

Wycieczki objazdowe

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Chorwacja: perły Istrii

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

CPI1/17

2017-06-11

7 dni

1680 PLN

ZAKOŃCZONE

CPI2/17Ostatnie miejsca

2017-09-03

7 dni

1680 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

CHORWACJA - PERŁY ISTRII

BRNO - LUBLANA - OPATIJA  - RIJEKA - PULA - PN BRIJUNI - ROVINJ - POREČ - GROŽNJAN - MOTOVUN -  JASKINIA POSTOJNA

 

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd i zwiedzanie Brna. W trakcie spaceru po stolicy Moraw zobaczymy m.in. Katedrę św. Piotra i Pawła, Klasztor i Kościół Kapucynów, ratusz z symbolami miasta – smokiem i kołem. Obiadokolacja i nocleg w Czechach w ok. Brna.


DZIEŃ 2

Śniadanie, a po nim przejazd tranzytowy do stolicy Słowenii - Lublany. Z miejscowym przewodnikiem przespacerujemy się po urokliwie położonej nad rzeką Ljublanicą starówce: plac słoweńskiego poety Franca Prešerena, Smoczy Most, Most Potrójny, kolumnada Plečnika, katedra św. Mikołaja. Następnie przejazd do Chorwacji. Obiadokolacja i nocleg w hotelu na wybrzeżu Adriatyku. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.


DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Opatiji – centrum turystycznego na chorwackim wybrzeżu Adriatyku. Spacer po wytwornym miasteczku słynącym z koncertów i festiwali folklorystycznych. Przespacerujemy się aleją Lungomare, jednym z najpiękniejszych deptaków nad Adriatykiem; przepiękny park z egzotycznymi roślinami przy Willi Angiollina. Podziwiać będziemy górujący nad miastem kościół św. Jakuba wybudowany na fundamentach dawnego klasztoru Benedyktynów. Odkryjemy także miejsca związane z wielkimi Polakami, którzy niegdyś tam przebywali. Następnie udamy się do Rijeki - stolicy regionu Kvarner z największym portem w Chorwacji.  W mieście znajduje się wiele wspaniałych zabytkowych budynków, pochodzących praktycznie ze wszystkich epok historycznych. Przespacerujemy się także po słynnym deptaku zwanym Corzo. Odwiedzimy także górujący nad miastem średniowieczny zamek Frankopanów na wzgórzu Trsat z przepiękną panoramą Zatoki Kwarnerskiej oraz położone nieopodal sanktuarium z cudownym obrazem Matki Bożej, związanym z legendą o świętym domku z Loreto. Powrót na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Puli, gdzie znajduje się świetnie zachowany rzymski amfiteatr oraz inne budowle takie jak Łuk Triumfalny Sergiusza, Brama Herkulesa oraz Forum i ratusz miejskii z XIII w. Następnie weźmiemy udział w wycieczce statkiem do Parku Narodowego Brijuni. Ten obejmujący 14 wysp archipelag znany jest z łagodnego klimatu i bujnej roślinności; rośnie tu 680 gatunków różnorodnych roślin. Na największej z wysp Veliki Brijun znajduje się rzymski zamek, starożytne świątynie Venus i Neptuna, wczesnochrześcijańskie kościoły a także park safari. Powrót na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 5

Po śniadaniu udamy się na wycieczkę do Rovinja, gdzie zobaczymy wyjątkowej urody Stare Miasto. Udamy się do kościoła św. Eufemii i podziwiać będziemy wspaniałe widoki. Potem przejedziemy do Poreču. Spacerując przez miasto, wejdziemy do bazyliki Eufrazjusza – arcydzieła sztuki bizantyjskiej z przepięknymi mozaikami wpisane na listę UNESCO. Zobaczymy także piękną panoramę Zatoki Limskiej. Wokół wcinającego się na długości ponad 9 km przypominającego fiord kanału utworzono rezerwat przyrody słynący z malowniczego kanionu, licznych jaskiń, a także znanych hodowli małży i ostryg. Powrót na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym udamy się do średniowiecznego, ufortyfikowanego miasteczka Grožnjan, jednego z najpiękniejszych we wnętrzu półwyspu, znanego z częstych plenerów malarskich. Następnie przejazd do Motovunu, spacer po ścieżce wijącej się przy dawnych murach obronnych, kościół św. Stefana, malownicze uliczki starówki. Motovuński las to miejsce znane poszukiwaczom aromatycznych trufli. Zajmujące niewielkie wzgórza stare, sprawiające wrażenie opustoszałych miasteczka malowniczo położone wśród porośniętych lasami i winnicami pagórków to miejsca, w których odpocząć można od wielkomiejskiego zgiełku, posmakować regionalnych potraw i istryjskich win (na zakończenie wycieczki degustacja). Powrót na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Jaskini Postojnej – zwiedzanie jednej z najpiękniejszych i największych jaskiń w Europie. (w jaskini panuje temperatura ok. 8-10 °C). Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.


DZIEŃ 8

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

• przejazd komfortowym autokarem,

• 7 noclegów w hotelach ***/** , pokoje 2 os. z łazienkami,

• 7 śniadań, 7 obiadokolacji,

• opiekę i informację turystyczną pilota,

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € do 5 000 zł w RP.

Transport

Wyjazd z Bydgoszczy.

Wyjazdy z innych miejscowości - informacja w biurze.

Uwagi

• Program może ulec drobnym zmianom.

• Niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty

• Na bilety wstępu, przewodników lokalnych, opłaty drogowe, parkingi, wjazdy do miast, nagłośnienie i inne wydatki programowe należy przygotować ok. 130 €

• dopłata do pok. 1 os - 620 zł

Galeria
Więcej zdjeć