Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Zapraszamy

Wyjazdy weekendowe

Kolonie kraj 2017

Obozy zagranica 2017

Wycieczki krajowe

Wycieczki objazdowe

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Słowenia - baśniowy kraj

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

SBK1/17

2017-06-10

8 dni

1890 PLN

ZAKOŃCZONE

SBK2/17Ostatnie miejsca

2017-09-23

8 dni

1890 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

BLED · BOHINJ · VINTGAR · LUBLANA · PORTOROŽ · KOPER · PIRAN · ŠKOČJANSKE JAME · PTUJ

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów (przystanki w zakładce terminy).Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd przez Austrię do Słowenii, do miasteczka Bled, niezwykle urokliwie  położonego nad jeziorem Bled. Z miejscowym przewodnikiem zwiedzimy: średniowieczny zamek uczepiony stromej skały, górujący nad jeziorem. Następnie rejs łódkami na wysepkę na jeziorze: kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przejedziemy malowniczą trasą wzdłuż jeziora Bohinj do 78-metrowego wodospadu Savica, jednego z najpiękniejszych, najbardziej znanych w Słowenii. Jego wody spływają do Jeziora Czarnego, następnie spadają z wysokości 70 m. Tylko tutaj spotykamy nietypowy, zdumiewający kolor wody (zielony). Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Udamy się do wąwozu Vintgar położonego w obrębie Triglavskiego Parku Narodowego o długości 1600 m. Przespacerujemy się skalnym wąwozem nad spienioną wodą i huczącymi wodospadami, wzdłuż krętego biegu rzeki Radovna. Kolejnym punktem na trasie będzie stolica Słowenii – Lublana. Miasto o bogatej historii, zachwycającej bogactwem zabytków, galerii, kawiarenek. Zwiedzanie Starówki: plac Prešerena, Smoczy Most, most potrójny, kolumnada Plečnika, katedra; wjazd kolejką do zamku lublańskiego. Następnie przejazd nad wybrzeże Adriatyku, zakwaterowanie w hotelu w okolicach Portoroža, obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Wycieczka autokarem wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Przespacerujemy się po zabytkowych starówkach nadmorskich miast, położonych na słoweńskiej części półwyspu Istria, nowoczesnych kurortów, noszących ślady czasów weneckich: Koper i Piran – w starożytności pełniący rolę „latarni morskiej”. Na cyplu przy Zatoce Koperskiej rozpalano ogniska, dzięki którym żeglarze mogli trafić do portu w Koprze. Słowo „pyr” w starogreckim oznacza „ogień”, stąd prawdopodobnie wzięła się nazwa miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym całodzienny pobyt nad morzem. Fakultatywnie – rejs statkiem po Adriatyku wzdłuż wybrzeża słoweńskiego (z posiłkiem). Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do jednej z największych atrakcji Słowenii – parku Škočjanske Jamy. Zwiedzanie jednej z najpiękniejszych słoweńskich jaskiń wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, którą corocznie odwiedza ponad 90 000 turystów. Cechą charakterystyczną jaskiń są duże komory i korytarze oraz ogromny podziemny kanion, wyżłobiony przez rzekę Reka. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym przejazd do miasta Ptuj – jednego z najstarszych miast Słowenii, sięgającego historią epoki żelaza, stanowiącego ważną osadę w czasach rzymskich. Przespacerujemy się po centrum miasta, gdzie podziwiać będziemy wiele gotyckich, renesansowych i barokowych budowli. Zobaczymy m.in.: dawny klasztor Dominikanów (obecnie muzeum), wieżę miejską, ratusz. Następnie wizyta w pracowni, gdzie wytwarzane są kostiumy, maski na okres kurentowania. Jest to słowiański obyczaj ludowy, związany z karnawałem. W okresie tym na ulicach miasta spotkać można kolorowe pochody przebierańców z głośną muzyką. Na południe od miasta wyrastają wzgórza halowe – najlepsze tereny upraw winorośli w całej Słowenii. Degustacja wina w jednej z miejscowych piwnic winnych. Przejazd na obiadokolację i nocleg na terenie Czech.

 

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami

• 7 śniadań, 7 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € do 5 000 zł w RP

Transport

Wyjazd z Bydgoszczy.

Wyjazdy z innych miejscowości - informacja w biurze.

Uwagi

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty
  • na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe  120 euro
  • dopłata do pokoju 1-os 620 zł

Galeria
Więcej zdjeć