Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Jesień/zima 2017/2018

Zapraszamy!!!

Ferie 2018

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Dla seniora

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Włochy

FERIE - Włochy w pigułce

Miejsce

Włochy

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

FEWL1/18Ostatnie miejsca

2018-01-13

9 dni

1599 PLN

FEWL2/18Ostatnie miejsca

2018-01-20

9 dni

1599 PLN

FEWL3/18Ostatnie miejsca

2018-01-27

9 dni

1599 PLN

FEWL4/18Ostatnie miejsca

2018-02-03

9 dni

1599 PLN

FEWL5/18Ostatnie miejsca

2018-02-10

9 dni

1599 PLN

FEWL6/18Ostatnie miejsca

2018-02-17

9 dni

1599 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

WŁOCHY W PIGUŁCE

Wenecja - Bolonia - Montecatini Terme - Florencja - Rzym - Watykan - Siena - San Gimignano - Werona

Program

 • Dzień 1
  Wyjazd z Polski z poszczególnych miast zgodnie z rozkładem jazdy autokarów. Przejazd przez Czechy i Austrię.

 

 • Dzień 2
  Przyjazd do Punta Sabbioni w godzinach przedpołudniowych, następnie rejs statkiem do Wenecji. Jest to niezwykłe miasto znajdujące się na liście UNESCO, położone na stu wyspach oplecionych labiryntem kanałów, którego ulice są pełne wody o kolorach lazuru i zieleni. Zwiedzanie Placu św. Marka - zwanego najpiękniejszym salonem Europy. Brzegi kanałów łączy ok. 400 mostów. Podczas wycieczki odwiedzimy najwspanialsze z nich - Most Westchnień i Most Rialto. Przejazd do hotelu w okolicy Padwy. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 • Dzień 3
  Śniadanie. Przejazd do Bolonii. W tym mieście zobaczymy m.in. Rynek Główny (Piazza Maggiore) z fontanną Neptuna, Bazylikę San Petronio, Dwie Wieże - Torre degli Asinelli oraz Torre della Garisenda, które są pozostałością po blisko 200 wieżach będące kiedyś symbolem Bolonii. Na wyższą z wież można się wspiąć, pokonując 498 schodów. Trud wspinaczki wynagradza widok, jaki można podziwiać z góry. W programie wejście na wieżę oraz degustacja wina z przekąskami. Przejazd do hotelu w Montecatini Terme raz fakultatywnie możliwość wstępu na termy (godzinny pobyt na basenach termalnych dodatkowo płatny około 13 euro/os). Obiadokolacja. Nocleg.

 

 • Dzień 4
  Śniadanie. Przyjazd do Florencji - perły Toskanii. Florencja to muzeum pod gołym niebem. Tu oddycha się sztuką. W mieście, gdzie znajduje się ponad 50% wszystkich włoskich zabytków zwiedzimy m.in. Katedrę Santa Maria del Fiore ze słynną czerwoną kopułą, która dominuje nad dachami Florencji, kompleks architektoniczny San Lorenzo, Bazylikę Santa Croce, Piazza Della Signoria, dom Dantego, Most Złotników. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 • Dzień 5
  Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Historyczne centrum miasta jest niewielkie, a większość najwspanialszych zabytków znajduje się w bliskiej odległości od siebie. Zwiedzanie zaczniemy odstarożytnej części stolicy Włoch. Według legendy Rzym został założony w 753 roku p.n.e. przez Romulusa i Remusa. Do VI w. p.n.e. na terenie Rzymu istniało kilka odrębnych osad plemiennych. Najstarsze części miasta powstały na wzgórzach Palatyńskim i Kapitolińskim. Pomiędzy tymi dwoma wzgórzami wzniesiono Forum. Pięć wzgórz - Awentyn, Celio, Eskwilin, Kwirynał i Wiminal broniło miasta przed najazdami. Zwiedzanie historycznego centrum z przewodnikiem: Forum Trajana, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum, Palatyn. Następnie przejazd do Watykanu. Zobaczymy tu Bazylikę Św. Piotra, Grób Jana Pawła II. Zwieńczeniem pobytu w najmniejszym Państwie świata będzie wejście na kopułę Michała Anioła, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na Wieczne Miasto. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 • Dzień 6
  Śniadanie. Dzień na odpoczynek - przejazd do jednej z nadmorskich miejscowości w okolicach Rzymu, czas wolny na indywidualne spacery wzdłuż plaży, możliwość zakupu pamiątek oraz korzystania z kawiarni. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 • Dzień 7
  Śniadanie. Przejazd do Sieny. Atrakcją okolonego średniowiecznymi murami miasta jest jego architektoniczne piękno - majestatyczny gotycki zespół, którym można się zachwycać, nie wchodząc do żadnego muzeum. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od jego serca - Piazza del Campo. Plac o kształcie wielkiej muszli uważany jest za jeden z najpiękniejszych placów świata. To tutaj dwa razy do roku odbywają się słynne gonitwy Palio. Podczas spaceru zobaczymy ponadto Katedrę, dom narodzin św. Katarzyny, by skończyć na pięknej Via di Citta z wspaniałymi pałacami. Po południu przejazd do San Gimignano - "Miasta Wież". Charakterystyczne dla tego małego, średniowiecznego miasta są liczne wieże różnej wysokości. Podczas zwiedzania zobaczymy urokliwą starówkę  z Piazza del Duomo, Kolegiatę di San Gimignano, Ratusz - Palazzo Nuovo del Podesta  z najwyższą wieżą w miasteczku. Z murów otaczających San Gimignano rozpościera się piękny widok na winnice oraz gaje oliwne. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

 • Dzień 8
  Przejazd do Werony. Miasto Romea i Julii ma do zaoferowania wiele zabytków. Podczas spaceru zobaczymy m.in.- Arenę, dom Julii, Piazza dei Signorii. Nocny przejazd do Polski.

 

 • Dzień 9
  Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.

Świadczenia w cenie

 • Oprowadzanie z systemem nagłośnieniowym TOUR GUIDE (mobilny zestaw audio- indywidualny zestaw słuchawkowy)

 • przejazd autokarem klasy LUX (klimatyzacja, WC, barek, video)

 • zakwaterowanie - 6 noclegów w hotelach *** na terenie Włoch

 • wyżywienie HB - 6 śniadań, 6 obiadokolacji*

 • ubezpieczenie KL, NNW, bagaż (utrata do 500 zł)

 • opiekę pilota

 • podatek VAT

Obowiązkowe płatności dodatkowe

Dopłaty wymagane na miejscu

 • koszty programowe (m.in. bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i lokalni przewodnicy, opłaty lokalne) - 120 €/os, dzieci do 12 roku życia 100 €/os - płatne u pilota w autokarze; opłata nie podlega rozliczeniu

Dopłaty opcjonalne

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych 120 zł/os

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3,5% wartości rezerwacji

 • fakultatywny godzinny pobyt na termach: około 13 euro/os

Uwagi

 • organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu zwiedzania

 • dokumenty: paszport lub dowód osobisty (zgodnie z obowiązującymi przepisami)

 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Galeria
Więcej zdjeć