Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Wczasy rodzinne

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Chorwacja

Chorwacja - Wyspa Hvar

Miejsce

Chorwacja

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

CHOW1/18

2018-06-30

12 dni

1865 PLN

Sprzedana

CHOW2/18

2018-07-07

12 dni

1925 PLN

Sprzedana

CHOW3/18

2018-07-14

12 dni

1925 PLN

Sprzedana

CHOW4/18

2018-07-21

12 dni

1925 PLN

Sprzedana

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

WCZASY W CHORWACJI

 

HVAR - jedna z 1246 wysp pięknej Chorwacji. „Lawendowa Wyspa”, odwieczna ojczyzna rybaków i hodowców winorośli, fig i oliwek, od ponad 140 lat będąca też turystyczną atrakcją regionu. Korzystne położenie Hvaru, cechujące się niezwykłym, nawet jak na ten rejon Europy nasłonecznieniem, powoduje, że panujący tu klimat przyciąga turystów przez 12 miesięcy w roku. Od 2008 roku krajobraz wyspy jako Równina Starego Gradu wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 TERMINY TURNUSÓW

CHOW1/18     30.06-11.07.2018      

CHOW2/18     07.07-18.07.2018      

CHOW3/18     14.07-25.07.2018      

CHOW4/18     21.07-01.08.2018     

 

Zakwaterowanie

Hotel ARKADA**+ w Stari Grad w trakcie pobytu, pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami i TV. W obiekcie brak klimatyzacji. Hotel otoczony sosnowym lasem, śródziemnomorskimi roślinami i drzewkami oliwnymi. Położony 20 m od morza. Na terenie obiektu: basen z wodą morską, restauracja, salon wypoczynkowy. Podczas noclegów tranzytowych hotele lub hostele.

Program

Dzień 1: wyjazd z Polski. Przejazd do Czech lub Słowacji, nocleg,

Dzień  2: śniadanie, pobyt na basenach, kąpiel, plażowanie. Obiadokolacja. Nocny przejazd do Chorwacji,

Dzień 3: przyjazd do Chorwacji, śniadanie w formie suchego prowiantu. Zwiedzanie Trogiru spacer po mieście, najciekawsze zabytki to wenecka Katedra św. Lovro, renesansowa kaplica św. Iwana, Ratusz. Przejazd do Splitu, zwiedzanie z przewodnikiem: deptak Riva, Stare Miasto z unikalną architekturą kilku epok, Pałac Dioklecjana - ruiny antycznej budowli Rzymskiego Cesarza Dioklecjana wpisane na listę UNESCO. Przejazd do Kastel Stafilic. Zaokrętowanie na prom, rejs na wyspę Hvar. Zakwaterowanie w hotelu ok. godz. 19.00, obiadokolacja, nocleg,

Dzień 4 - 9: wypoczynek nad morzem - plażowanie, kąpiele,

Dzień 10: śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, wyjazd do Plitwic. Zwiedzanie Parku Narodowego Jezior Plitwickich wpisanego na listę UNESCO. Kompleks składa się z 16 jezior położonych na różnych poziomach, połączonych wodospadami.  Lunch w formie suchego prowiantu, nocny przejazd do Czech lub Słowacji,

Dzień 11: śniadanie, całodzienny pobyt na basenach. Obiadokolacja, nocleg,

Dzień 12: śniadanie, przejazd do Polski.

 

* Zgodnie z Ustawą z 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o usługach turystycznych oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych – dodatkowa  opłata 10 zł na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (szczegóły str. 4).

PROPOZYCJE FAKULTATYWNE:

- wycieczka autokarowa po wyspie Hvar: najstarsza miejscowość Stari Grad – kościółki z różnych epok, klasztor Dominikanów z basztami i dzwonnicą, pałac Hektorovicia: najważniejszy zabytek w mieście to ufortyfikowana rezydencja poety Petara Hektorovica. Służyła za mieszkanie, ale nadawała się tez do celów obronnych; Starogradskie pole (gaje oliwne, pola winogronowe i lawendowe) z okresu starożytnej Grecji wpisane na listę UNESCO, Hvar – mury miejskie, Arsenał a w nim najstarszy publiczny teatr w Europie, klasztor Franciszkanów, katedra; Vrboska – „mała Wenecja” – Muzeum Rybołówstwa, kościół a raczej twierdza św. Marii. Koszt wycieczki od osoby 10 euro.

- rejs statkiem wycieczkowym na wyspę Brać, zwiedzanie miejscowości Bol – najstarsza osada na wyspie z licznymi archeologicznymi odkryciami i pomnikami m.in. nagrobne stele i reliefy, starochrześcijańskie sarkofagi, przedromański kościół św. Ivana i Tudora z XI wieku, Biskupska rezydencja z XII wieku, fortyfikowana gotycka letnia rezydencja, renesansowy barokowy pałac z wartościową galerią współczesnej chorwackiej sztuki. Najpiękniejsza plaża Adriatyku – Zlatni Rat, której cypel nieustannie zmienia swój kształt na skutek działania wiatru i fal morskich. Koszt wycieczki od osoby 15 euro.

Wyżywienie

HB – śniadania i obiadokolacje.

Świadczenia w cenie

9 noclegów, wyżywienie, ubezpieczenie, transport.

Obowiązkowe płatności dodatkowe

Wstępy, przewodnicy, wjazdy do miast, parkingi, opłaty klimatyczne - 65 euro. Wydatki programowe są opłacane indywidualnie przez uczestników.

Transport

Autokar turystyczny obsługiwany przez 2 kierowców (klimatyzacja, WC, barek, DVD). Na trasach antenowych mikrobus.

Uwagi

Uczestnicy wyjazdu powinni posiadać: paszport lub dowód osobisty.

Zniżka dla dzieci do 10 r.ż. przy zakwaterowaniu z rodzicami w pokojach 3,4-osobowych – 200 zł.

Galeria
Więcej zdjeć