Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Wczasy rodzinne

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Rosja

Moskwa-Sankt Petersburg

Miejsce

Rosja

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

ROS0099

2018-07-21

8 dni

4580 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

Moskwa -Sankt Petersburg

Program

MOSKWA · SANKT PETERSBURG · PETERHOF · CARSKIE SIOŁO · PAWŁOWSK

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot do Moskwy. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Moskwy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Moskwy. Nawiedzenie katolickiej katedry p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP. Przejazd na Kreml. Zobaczymy m.in.: sobory Zaśnięcia NMP, Archangielski, Zwiastowania, dzwonnicę Iwana Wielkiego, a także szereg reprezentacyjnych obiektów świeckich, m.in.: Wielki Pałac Kremlowski, Państwowy Pałac Kremlowski, Pałac Senacki. Następnie poprzez bramę Zmartwychwstania udamy się na plac Czerwony. Zobaczymy cerkiew Wasyla Błogosławionego oraz cerkiew Kazańską. Czas wolny w pobliżu placu Czerwonego – możliwość odwiedzenia słynnego domu towarowego – GUM-u. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Udamy się na zwiedzanie Galerii Trietriakowskiej z unikatowymi zbiorami sztuki rosyjskiej. Kolejno zwiedzimy Chram Chrystusa Zbawiciela. Następnie objazdowa wycieczka po mieście. Zobaczymy m.in.: Teatr Wielki, plac Maneżowy, pomnik Piotra I, zespół Klasztoru Nowodziewiczego. Z Worobiowych Wzgórz podziwiać będziemy panoramę Moskwy w tym budynki Uniwersytetu MGU. Czas wolny na znanej ulicy Stary Arbat – słynnym pasażu handlowym. Obiadokolacja. Przejazd pociągiem sypialnym do Sankt Petersburga.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym pojedziemy na Wyspę Zajęczą. Będziemy zwiedzać Twierdzą Pietropawłowską. Obejrzymy Sobór Piotra i Pawła z iglicą zakończoną posągiem anioła. W Soborze Pietropawłowskim obejrzymy grobowce Carów rosyjskich, w tym Piotra I Wielkiego. Następnie zwiedzimy muzeum historii miasta St Petersburga oraz zobaczymy pomnik Piotra I. Kierując się w stronę Placu Św. Izaaka zobaczymy monumentalny gmach Sztabu Admiralicji, budynek Senatu i Synodu, pomnik Piotra I – Miedziany Jeździec, Pałac Maryjski. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie, po którym udamy się do Peterhofu – letniej rezydencji Piotra I słynącej z fontann, pałaców i ogrodów. Podziwiać będziemy z zewnątrz Wielki Pałac, Kanał Morski oraz Wielką Kaskadę. Przespacerujemy się po obszernym Dolnym Parku z licznymi fontannami – posągami oraz innymi obiektami architektury ogrodowej. Powrót do St. Petersburga. Możliwość zwiedzenia jednego z muzeów: Ruskie, Etnograficzne, Archeologiczne itp. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Udamy się do Carskiego Sioła. Obejrzymy Pałac Katarzyny; Wielką Tronową Komnatę, Salę Galerii Obrazów, Jadalnie Malinową i Rycerską a w szczególności zrekonstruowaną Bursztynową Komnatę. Przespacerujemy się po parkach, otaczających pałac: Starym Ogrodzie z łaźniami, Parku Katarzyny z wielkim stawem i grotą oraz Parku Aleksandryjskim z Chińską Wioską. Kolejno udamy się do Pawłowska, Zwiedzimy zespół pałacowo – parkowy Pawła I. Obejrzymy piękne wnętrza mieszkalne pałacu oraz park, któremu uroku dodają liczne posągi, mosty oraz pawilony. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym zwiedzimy część ekspozycji muzealnych Ermitażu – jednej z najwspanialszych kolekcji dzieł sztuki na świecie. Ponadto zobaczymy Plac Pałacowy z kolumną Aleksandra I oraz, z zewnątrz, Pałac Zimowy, budynek Sztabu Generalnego, a także pozostałe obiekty Ermitażu. Z kolei nawiedzimy rzymskokatolicki kościół Św. Katarzyny - zwiedzanie kościoła i podziemi. Udamy się także do Soboru Kazańskiego z Cudowną Ikoną Matki Boskiej Kazańskiej.  Następnie spacer Newskim Prospektem - czas wolny w okolicy najstarszego domu towarowego Gostinnyj  Dwor i Delikatesów Jelisjewów - zobaczymy wspaniałe kamienice z XVIII i XIX w. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Przelot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Świadczenia w cenie

 

 • Przelot wraz z opłatami lotniskowymi
 •  przejazd komfortowym autokarem
 •  6 noclegów w hotelach *** pokoje 2-3 osobowe z łazienkami, 1 nocleg w pociągu
 •  7 śniadań, 7 obiadokolacji
 •  opiekę i informację turystyczną pilota
 •  ubezpieczenie KL+ Assistance wraz KL chorób przewlekłych do 30 000 € w Rosji oraz NNW do 10 000 zł w RP

 

Uwagi

 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
 • dokument niezbędny do wyjazdu paszport (ważny min. 6-mcy od daty powrotu) + wiza
 • Koszt wizy to 360 zł
 •  na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe - ok. 240 euro    
 •  dopłata do pokoju 1 os. - 610 zł

Galeria
Więcej zdjeć