Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Lubelszczyzna

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

POL0139

2018-08-29

5 dni

780 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

PUŁAWY – LUBLIN – KAZIMIERZ DOLNY – NAŁĘCZÓW – ZAMOŚĆ – ZWIERZYNIEC – KOZŁÓWKA

Program

DZIEŃ 1

Udamy się do Puław – miasta ogrodu z atrakcyjnym zespołem pałacowo-parkowym książąt Czartoryskich. Zobaczymy Pałac Czartoryskich, świątynię Sybilli, dom gotycki, a także domek grecki, altanę chińską, Pałac Marynki, domek żółty, bramę rzymską, schody serpentynowe i pasaż angielski. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Lublina. Udamy się na wzgórze zamkowe z zamkiem królewskim i kaplicą zamkową pw. Świętej Trójcy oraz wieżą – cennym zabytkiem sztuki romańskiej (z zewnątrz). Zobaczymy: zabytkowe kamienice, gotyckie bramy: Krakowską i Grodzką z murami obronnymi, rynek ze starym ratuszem – tzw. gmachem Trybunału Koronnego, archikatedrę – perłę baroku na Lubelszczyźnie, Bazylikę ojców Dominikanów, nowy ratusz. Spacer deptakiem na plac Litewski. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Kazimierza Dolnego, malowniczo położonego na nadwiślańskim zboczu lessowej wyżyny lubelskiej. Zobaczymy cenny układ urbanistyczny ze średniowiecznym rynkiem, renesansowymi zabytkami: kamienicami, kościołem farnym pw. św. Anny, spichlerzami, zespołem kościelno-klasztornym Reformatów z XVII w., basztą, ruinami zamku z XIV w. Następnie udamy się do Nałęczowa – uroczego uzdrowiska położonego w rozległym parku krajobrazowym. Zobaczymy XVIII-wieczny pałac Małachowskich, pijalnię wód, Aleję Lipową, starówkę, chatę Stefana Żeromskiego. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Zamościa - unikatowego zabytku architektonicznego okresu odrodzenia, wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy m.in. Rynek Wielki z ratuszem i kamieniczkami, pałac Zamoyskich, akademię Zamoyskich, synagogę, fortyfikacje, a także katedrę -  jedną z najwspanialszych polskich świątyń, której fundatorem był Jan Zamoyski. Stanowiła ona wotum dziękczynne hetmana za jego liczne zwycięstwa i była ośrodkiem życia religijnego Ordynacji Zamojskiej. Następnie przejazd do Zwierzyńca, miasta ogrodu – z uwagi na okazałą roślinność i otaczające lasy. Zobaczymy pomnik szarańczy, barokowy kościół „Na wyspie”, klasycystyczne biura Ordynacji Zamojskiej, stary browar i modrzewiowy dwór plenipotenta.  Powrót na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Kozłówki. Zwiedzimy muzeum Zamoyskich, mieszczące się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym. Oprócz doskonale zachowanej rezydencji Zamoyskich z bogatymi zbiorami, znajduje się tu kaplica wybudowana na wzór kaplicy w Wersalu, a także powozownia. Zobaczymy też Galerię Sztuki Socrealizmu. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 4 noclegi w hotelu **/*** , pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 4 śniadania, 4 obiadokolacje

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 200 zł

• na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 120 zł

Galeria
Więcej zdjeć