Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Wczasy rodzinne

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Nadmorskie kurorty+Bornholm

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

POL0128

2018-05-29

4 dni

640 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

KOŁOBRZEG · BORNHOLM · GĄSKI · DOBRZYCA

Program

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników. Przejazd do Kołobrzegu. Zwiedzanie miasta. Zobaczymy: zabytkowy ratusz z 1832 r., gotycki kościół konkatedralny pw. Wniebowzięcia NMP z bogatym wyposażeniem i wysoką wieżą, klasycystyczny Pałac Brunszwickich, XVIII-wieczny budynek Akademii Rycerskiej, basztę prochową z XIV w. – jedyną pozostałość średniowiecznych murów obronnych oraz fortyfikacje twierdzy z latarnią morską oraz pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Gąsek. Zobaczymy latarnię morską, prawie w całości zbudowaną z cegły, o wysokości 50 m, będącą drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce. Światło latarni jest widoczne przy dobrej pogodzie z odległości około 36 km. Jest ona udostępniona do zwiedzania. Na szczyt prowadzą kręte schody, a widok z tarasu zapiera dech w piersiach. Zespół latarni morskiej obejmujący dom latarników, stodołę, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur został wpisany do rejestru zabytków. Czas wolny na pobliskiej plaży. Możliwość korzystania z kąpieli słonecznych i morskich. Przejazd do Kołobrzegu. Spacer po uzdrowisku promenadą nadmorską. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Wczesne śniadanie. Przejazd do Kołobrzegu, udamy się na miejsce odprawy granicznej. Rejs na Bornholm do Nexo. Przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak muzeum. Zatrzymamy się w Svaneke - urokliwym miasteczku, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie położony, tętniący życiem rynek. Jest tu Svanake Bryhus, jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starych receptur bornholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym. Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków, gdzie można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej. Przejazd przez Listed, Gudhjem,Tejn, Alinge i 1-godzinny postój przy Hammershus, gdzie zwiedzimy ruiny potężnego zamku, które są jednymi z największych w Europie północnej. Następnie przejazd przez Rutsker, Klemensker, Arsballe, las Almindingen, Vestemarie. Zatrzymamy się w Nylars, gdzie znajduje się jeden z najlepiej zachowanych bornholmskich kościołów rotundowych. Owiane legendą Templariuszy kościoły te rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą. Dalszy przejazd przez Aakirkeby i powrót do Nexo. Odprawa. Powrotny rejs do Kołobrzegu. Obiadokolacja na statku. Powrót na nocleg.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Dobrzycy. Udamy się do ogrodów Hortulus, których istotą jest pokazanie układu roślin w kompozycjach ogrodowych i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach (stąd brak tabliczek z nazwami). Zwiedzanie, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej. Dlatego też ogrody są podzielone tematycznie. Są wśród nich klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy, czy warzywny. Na terenie ponad 4 ha znajduje się również największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni ponad 1 ha z wysoką na 20 m wieżą widokową o niespotykanej dotąd konstrukcji. Rozciąga się z niej niezwykła panorama na całe ogrody jak i na odległą okolicę wybrzeża – przy dobrej widoczności rysuje się także wyraźnie powierzchnia Bałtyku. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 3 noclegi w hotelu **/*** lub pensjonacie, pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 3 śniadania, 3 obiadokolacje

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i 10 000 zł w RP

Cena nie zawiera

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 180 zł

• na bilety wstępu, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok.  330 zł (kwota obligatoryjna – nie podlegająca rozliczeniu).

Galeria
Więcej zdjeć