Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Wczasy rodzinne

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Mazury-Kraina Tysiąca Jezior

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

POL0138

2018-07-11

5 dni

820 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

OLSZTYN – GIŻYCKO – MIKOŁAJKI – KRUTYŃ - RUCIANE-NIDA – TWIERDZA BOYEN – WĘGORZEWO – GIERŁOŻ

– ŚWIĘTA LIPKA – RESZEL – OLSZTYNEK – NIDZICA

 

Program

DZIEŃ 1

Przejazd do Olsztyna. Zwiedzanie miasta: Starówka, zamek kapituły  warmińskiej z XIV w., w którym mieści się obecnie Muzeum Warmii i Mazur. Na dziedzińcu zobaczymy słynne baby pruskie – kamienne posągi. Wyjątkowym zabytkiem jest własnoręcznie wykonana przez Mikołaja Kopernika tablica astronomiczna z 1517 roku. Zobaczymy także mury miejskie z Bramą Wysoką, gotycką konkatedrę św. Jakuba, barokowy Stary Ratusz z XVII w. Udamy się do Giżycka. Zobaczymy: most obrotowy na Kanale Łuczańskim, jedyny tego typu czynny most w Europie z XIX w., zrekonstruowany zamek krzyżacki z XIV w., sanktuarium św. Brunona, kościół ewangelicki, zabytkową wieżę ciśnień, z której można obejrzeć panoramę miasta oraz okolicznych jezior. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Udamy się do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski, gdzie łączy się jezioro Tałty z Jeziorem Mikołajskim. Rejs po jeziorze Śniardwy – największym jeziorze w Polsce. Podziwianie przyrody Mazur z perspektywy wody. Następnie przejazd do Krutynia, będącego esencją piękna Mazur. Mieści się tu siedziba Mazurskiego Parku Krajobrazowego, posiadającego nieprzeciętne walory przyrodnicze. Zwiedzimy Muzeum Przyrodnicze oraz wybierzemy się na krótką wędrówkę do rezerwatu „Zakręt”. W miejscowości Ruciane-Nida, spacer do śluzy Guzianka. Czas wolny w okolicy pasażu oferującego specjały kuchni regionalnej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do twierdzy Boyen z XIX w. – wspaniałej budowli obronnej o kształcie siedmioramiennej gwiazdy, która powstała jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Przejazd do Węgorzewa. Zwiedzimy Muzeum Kultury Ludowej, w którym gromadzone są przedmioty z obszaru Mazur i Warmii oraz terenów macierzystych dzisiejszych mieszkańców tego regionu. Z muzeum sąsiaduje Park Etnograficzny nad rzeką Węgorapą. Eksponowane są tutaj obiekty tradycyjnego budownictwa mazurskiego. W pomieszczeniach skansenu działają pracownie rękodzielnicze: garncarstwa, tkactwa, koronkarstwa, wyrobu kwiatów, koszyków i sztuki dekarskiej. Spacer po mieście: zamek krzyżacki z XIV w., późnogotycki kościół św. Piotra i Pawła, ratusz z XIX w. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Gierłoży, udamy się do założonej w 1940 r. głównej kwatery Hitlera, nazywanej „Wilczym Szańcem”. Zwiedzimy poszczególne obiekty tego kompleksu m.in.: barak narad, schron i mieszkanie Martina Bormanna, bunkier Hitlera, mieszkanie i schron Hermanna Goringa. Przejazd do Świętej Lipki, nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Świętolipskiej. Kult słynącej cudami figury Matki Bożej zaczął się tu już w XV w. Natomiast w Reszlu zobaczymy gotycki zamek biskupów warmińskich oraz kościół św. Piotra i Pawła – oba obiekty pochodzące z XIV w. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Olsztynka, gdzie zwiedzimy park Etnograficzny. Następnie udamy się do Nidzicy, zwiedzanie gotyckiego zamku krzyżackiego z XIV w. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 4 noclegi w hotelu **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 4 śniadania, 4 obiadokolacje

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

Uwagi

UWAGI:

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty

• dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 200 zł

na bilety wstępu oraz inne wydatki związane z realizacją programu należy przeznaczyć kwotę ok.  150 zł

Galeria
Więcej zdjeć