Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Wczasy rodzinne

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

polska, Niemcy

Berlin-Poczdam-Łużyce

Miejsce

polska, Niemcy

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

POL0141

2018-06-04

6 dni

1000 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

BERLIN · POCZDAM · COTTBUS · WEISSWASER · MUSKAU · BUDZISZYN · GÖRLITZ · ZIELONA GÓRA

 

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do centrum Berlina. Wzdłuż pozostałości „muru berlińskiego” do Alexanderplatz – głównego placu dawnego Berlina. Aleją miasta Unter den Linden udamy się do Bramy Brandenburskiej i siedziby parlamentu niemieckiego – Reichstagu. Następnie rejs statkiem spacerowym po Szprewie - zobaczymy Wyspę Muzeów, dzielnicę rządową wraz z siedzibą kanclerz Niemiec, nowy dworzec główny oraz zabytkowe mosty łączące brzegi rzeki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Polski.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Zwiedzimy Muzeum Pergamońskie – najsławniejsze i najchętniej odwiedzane muzeum w mieście. Zobaczymy  ciekawe eksponaty sztuki hellenistycznej, babilońskiej, islamskiej i egipskiej. Uzupełniające zwiedzanie Berlina. Przejazd do Poczdamu. Spacer po mieście. Udamy się m.in. do parku Sanssouci: Pałac Sanssouci, Nowy Pałac, Domek Chiński, kościół Pokoju, Oranżeria, Grota Neptuna, Lustgarten w stylu francuskim z ogrodem różanym i holenderskim oraz z licznymi fontannami. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Udamy się do Cottbus – kulturalnej stolicy Dolnych Łużyc. Uznawane jest za najbardziej zielone miasto w Niemczech. Zwiedzimy zabytkowe centrum miasta: wieże Grodkowską i Menniczą, rynek z barokowymi kamieniczkami i apteką z 1568 r., kościół św. Mikołaja z XV w., młyn krupniczy, fontannę Sukienników oraz teatr miejski w stylu secesyjnym. Spacer malowniczą promenadą wzdłuż Sprewy do słynnego parku Branitz – ogrodu krajobrazowego, podzielonego na strefy, z różnie ukształtowanymi terenami. Powrót na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Weisswaser, zwiedzanie Muzeum Szkła. Mużakowską kolejką leśną przejedziemy do parku Muskau, należącego do najwybitniejszych osiągnięć europejskiej sztuki ogrodowej. Obszar, obejmujący łącznie ponad 700 ha, podzielony jest rzeką pomiędzy niemieckim Bad Muskau i polską Łęknicę. Po niemieckiej stronie znajduje się centralna część założenia z głównymi budynkami, ogrodami i terenami rekreacyjnymi, po polskiej – rozległy naturalistyczny park. Obie części łączą dwa mosty parkowe: Podwójny oraz Angielski. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Budziszyna – miasta będącego historyczną stolicą Górnych Łużyc i centrum kulturalnym Łużyczan. Zobaczymy m.in. Bramę Mikołajską, ruiny kościoła św. Mikołaja, a także Zamek Ortenburg. Wokół zamku zachowały się fragmenty murów obronnych z basztami. Wejście do warowni prowadzi przez wieżę Macieja, nazwaną tak na cześć króla Węgier. Od 1971 r. funkcjonuje na zamku „Muzeum Sorabistyczne” zajmujące się historią, kulturą i literaturą Serbołużyczan. Przejazd do Görlitz, jednego z niewielu niemieckich miast tej wielkości niezniszczonych podczas II wojny światowej. Zachowany tu został dawny układ przestrzenny i zabytki z różnych epok historycznych. Spacer wzdłuż Nysy Łużyckiej. Następnie udamy się na Stare Miasto. Zobaczymy m.in.: kościół św. Piotra i Pawła, kompleks ratuszowy, kościół św. Trójcy, katedrę św. Jakuba. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Zielonej Góry. Spacer po starówce z licznymi barokowymi i klasycystycznymi zabytkami architektury: Stary Rynek, XV-wieczny ratusz miejski, wieże: Łazienną i Głodową. Na Wzgórzach Winnych odwiedzimy palmiarnię z kolekcją egzotycznych roślin. Udamy się do konkatedry pw. św. Jadwigi, najstarszego zabytku w mieście. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 5 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, pokoje 2 os. z łazienkami

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

Uwagi

• program jest ramowy może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport

• dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 250 zł

•na bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 70€ + 20zł

Galeria
Więcej zdjeć