Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Wczasy rodzinne

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Podlasie+Białoruś

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

POL0142

2018-06-18

6 dni

1100 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

BIAŁYSTOK – HANÓWKA – BIAŁOWIEŻA – SUPRAŚL - AUGUSTÓW – DOLINA ROSPUDY – GRODNO – PARK TURYSTYCZNO-REKREACYJNY „KANAŁ AUGUSTOWSKI” – SOPOĆKINIE – TYKOCIN

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd z godnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Białegostoku. Spacer po stolicy Podlasia. Zobaczymy m.in. zespół pałacowo-parkowy Branickich, rynek Kościuszki z późnobarokowym ratuszem, zespół katedralny pw. Wniebowzięcia NMP, cerkiew pw. św. Mikołaja oraz Operę i Filharmonię Podlaską. Czas wolny na starym mieście. Obiadokolacja i nocleg w Białymstoku lub okolicy.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Hajnówki, nazywanej stolicą Puszczy Białowieskiej. Obejrzymy ciekawą architektonicznie dwupoziomową cerkiew – sobór św. Trójcy, w której co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal „Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.” Przejazd do Białowieży. Zobaczymy XIX - wieczny park pałacowy w stylu angielskim oraz zachowane budynki zespołu rezydencjalnego – Dom Marszałkowski, stajnię i bramę pałacową. Udamy się do cerkwi pw. Św. Mikołaja Cudotwórcy z oryginalnym ceramicznym ikonostasem. Kolejno zobaczymy carski dworzec kolejowy Białowieża Towarowa – obecnie restauracja. Zwiedzimy także Rezerwat Pokazowy Żubrów. Następnie spacer Szlakiem Dębów Królewskich – ścieżką wśród kilkudziesięciu dębów w wieku od 150 do 500 lat. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Supraśla. Zobaczymy zespół klasztorny – cerkiew pw. W. Jana Teologa, a także udamy się do pałacu Archimandrytów, w którym znajduje się Muzeum Ikon ze zbiorem około 1200 ikon, z których najstarsze pochodzą z XVIII w. Kontynuacja podróży do Augustowa. Spacer po mieście. Zobaczymy Rynek Zygmunta Augusta z XVI w., dworek Prądzyńskiego, starą pocztę – obecnie szkoła muzyczna, kościół neoromański pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie zwiedzimy Muzeum Historii Kanału Augustowskiego oraz udamy się do Portu Żeglugi Augustowskiej. Rejs przez jezioro Necko oraz Dolinę Rospudy, odznaczającej się wysokim stopniem naturalności i będącej obszarem ochrony siedlisk. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Grodna. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od nawiedzenia Katedry św. Franciszka Ksawerego – Sanktuarium Matki Bożej Kongregackiej. Ponadto zobaczymy m.in.: Stary i Nowy Zamek, cerkiew św. Borysa i Gleba, dom - muzeum Elizy Orzeszkowej, Sobór Pokrowski, klasztor św. Brygidy, Pałac Brzostowskich. Udamy się na cmentarz, gdzie pochowana jest m.in. Eliza Orzeszkowa. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie białoruskiej części Parku  Turystyczno - Rekreacyjnego „Kanał Augustowski”. Ten unikalny  kompleks  przyrodniczy  w północno - zachodniej   części Grodzieńszczyzny rozciąga się wzdłuż granicy, sąsiadując  na zachodzie z Polską i Litwą - na  północy. Długość kanału na ziemi białoruskiej wynosi - 23 km, znajdują się tutaj 4 śluzy i 2 tamy. Kolejno przejazd do miejscowości Sopoćkinie. Zobaczymy kościół Wniebowzięcia NMP XVIII w., cmentarz żołnierzy polskich poległych podczas wojny 1919–1920 i podczas kampanii wrześniowej 1939, bunkry 68 Grodzieńskiego Rejonu Umocnionego Linii Mołotowa. Powrót do Grodna. Zobaczymy m.in. Wielką Synagogę Chóralną, Pałac Chreptowiczów, Teatr Dramatyczny. Następnie udamy się na spacer głównym deptakiem miasta – ulicą Sowietskaja. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Tykocina, zwanego perłą baroku. Krótki spacer po starówce: plac Stefana Czarnieckiego – pomnik przedstawiający hetmana w stroju szlacheckim ze złotą buławą w podniesionej ręce, zespół kościelny pw. Trójcy Przenajświętszej, Wielką Synagogę z XVII w. i Wielki Bejt Midrasz. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wyjazdu w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

 • przejazd komfortowym autokarem
 • 5 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-3 osobowe z łazienkami
 • 5 śniadań, 5 obiadokolacji
 • opiekę i informację turystyczną pilota
 • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 €, do 10 000 zł w RP

Uwagi

 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.
 • dokument niezbędny: paszport
 • dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 300 zł
 • na bilety wstępu, bilety na rejs, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć

  kwotę ok. 110 zł + 25 euro

Galeria
Więcej zdjeć