Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Rozkład jazdy kolonii i obozów

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Bałkany - wypoczynek i zwiedzanie

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

CHO0122

2018-08-31

9 dni

1740 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

BAŁKANY – ZWIEDZANIE I WYPOCZYNEK

 

LEDNICE · BANJA LUKA · WYPOCZYNEK NAD ADRIATYKIEM · DUBROWNIK · SARAJEWO · KLEK ·  MAŁY STON

· WYSEPKA ŻYCIA · HODILJE · MOSTAR · WODOSPADY KRAVICA · KROMIERYŻ

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Valtic. Zwiedzimy Lednicko - Valticki kompleks pałacowo – parkowy. Spacer po wspaniałym ogrodzie francuskim i przepięknym parku angielskim, nazywanym Ogrodem Europy. Będziemy podziwiać zielony obszar pokryty stawami z rosnącymi liliami, bujne lasy, łąki pełne kwiatów i szlachetnego drzewostanu. W ogród i park wkomponowano romantyczne budowle, które dodają temu miejscu niepowtarzalnego uroku. Zobaczymy m.in. zamek, Minaret oraz szklarnię palmową. Obiadokolacja i nocleg w Czechach.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Medjugorie. W trakcie przejazdu krótkie zwiedzanie Banja Luki -ważnego ośrodka gospodarczego i turystycznego kraju oraz znanego uzdrowiska. Spacer po mieście, zobaczymy m.in. zrekonstruowany Meczet Ferhadija, średniowieczną twierdzę Gornij Šeher - cerkiew i kościół z XIX w. W trakcie przejazdu postoje.

DZIEŃ 3

Śniadanie, po którym przejazd na wybrzeże Adriatyku – pobyt całodniowy. Możliwość zażywania kąpieli morskich i słonecznych oraz korzystania z lokalnych atrakcji. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym wycieczka do Dubrownika – „Perły Adriatyku”. Stare miasto - jako zespół miejski - w całości zostało wpisane na Listę UNESCO. Na krajobraz architektoniczny starówki składa się m.in.: ponad 20 bastionów i baszt z X-XV w., Pałac Rektorów, Pałac Sponza, archiwum dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów, Mala Braća z najstarszą apteką w Europie, gotycki klasztor Dominikanów, barokowy kościół św. Błażeja – patrona Republiki Dubrownickiej, klasztor Klarysek, wielka studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli.  Czas wolny – starówka lub plaża miejska. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wycieczka do stolicy Bośni i Hercegoviny - Sarajewa. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii. Zobaczymy m.in.: plac Bascarsija, meczet cesarski, meczet Gazi Husrev- beja, teatr narodowy, neomauretańska synagoga, bazar – sarajewskie sukiennice oraz Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym przejazd do Kleku nad Adriatykiem. Wycieczka statkiem - fish picnic. Wypłynięcie z Kleku. Przypłynięcie do Małego Stonu. Spacer po średniowiecznych murach miejskich. Dalszy rejs na Wysepkę Życia. Czas wolny. Kontynuacja rejsu do miejscowości Hodilje. Czas wolny. Powrót do Kleku. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie, po którym - przejazd do Mostaru. Zobaczymy kamienisty brzeg niesamowicie turkusowej rwącej rzeki Neretwy z górującym nad nią starym kamiennym mostem. Spacer po starym mieście. Zobaczymy m.in.: meczet Koski Mehmed Paszy, Dom Turecki oraz dzielnicę Stara Karsija. Następnie udamy się nad Wodospady Kravica – na rzece Trebizat. Jest to grupa wodospadów położonych w Bośni i Hercegowinie, rozciągających się na ponad 100 metrach szerokości, a spadek poziomu dochodzi do 25 m. Ze względu na malownicze położenie i krystalicznie czystą wodę, miejsce to jest popularnym kąpieliskiem – czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Czech. W trakcie przejazdu liczne postoje.

DZIEŃ 9

Śniadanie, po którym przejazd do Kromieryża. Spacer po mieście. Zobaczymy wpisany na Listę UNESCO pałac Arcybiskupi oraz wspaniałe ogrody: Pałacowy – w stylu angielskim i barokowy Kwiatowy. Przejazd powrotny do Polski. Zakończenie wycieczki.

Świadczenia w cenie

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 6 noclegów w pensjonacie,*** - pokoje 2,osobowe z  łazienkami,

• 2 noclegi w hotelach***, pokoje 2 os. z łazienkami,

• 8 śniadań, 8 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

Uwagi

  • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
  • dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport
  • na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe  100 euro
  • dopłata do pokoju jednoosobowego 660 zł

Galeria
Więcej zdjeć