Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Wczasy rodzinne

Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapraszamy!!!

Obozy sportowe

Kolonie dla najmłodszych 2018

Kolonie kraj 2018

Obozy młodzieżowe zagranica

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Czarnogóra-Albania plan wyjazdu

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

Opis

Program

C z a r n o g ó r a   i   A l b a n i a

 termin: 17 – 26 kwietnia oraz 9 – 18 maja 2018 r.

Program ramowy:

 

1 dzień: zbiórka uczestników o godz. 5.00 w Bydgoszczy na parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” (ulica Toruńska 59), wyjazd na wycieczkę Czarnogóra i Albania. Pierwszego dnia przejedziemy na nocleg tranzytowy do Serbii. Późnym wieczorem zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Trasa 1250 km.

 

2 dzień: po śniadaniu wyjazd w dalszą część drogi. Nasza trasa z Serbii do Czarnogóry będzie wiodła przez malowniczo położone zaporowe JEZIORO ZLATARSKIE oraz Park Narodowy BIOGRADSKIEJ GÓRY i kręty KANION MORACA. Po południu przyjazd do miejscowości Dobre Voda, położonej na południu wybrzeża. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Trasa 600 km.

 

3 dzień: po śniadaniu wyruszymy na północ Czarnogóry, by zobaczyć najpiękniejszą zatokę morską południowej części Europy.
Po przejechaniu malowniczą i krętą drogą nadmorską dojedziemy do KOTORU – najczęściej odwiedzanego miasta tego kraju. Zobaczymy zabytki znajdujące się w historycznej części, która to wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Wyruszymy również na rejs statkiem po zatoce, a w drodze powrotnej z punktu widokowego zobaczymy małą perełkę architektoniczną Czarnogóry, czyli zabudowania wyspy SVETI STEFAN. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja. Trasa 150 km.

 

4 dzień: po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę do Albanii – zobaczymy aktualną stolicę kraju TIRANĘ, gdzie monumentalne socjalistyczne budowle przeplatają się nowoczesną architekturą, a następnie dawną stolicę kraju – to KRUJA położona wysoko w górach, gdzie znajdują się pozostałości średniowiecznej twierdzy i stara orientalna uliczka handlowa, podobna do tej jaką znamy z Mostaru. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. Trasa 350 km.

 

5 dzień: po śniadaniu wyjedziemy na zwiedzanie BUDVY – perły wybrzeża Czarnogóry, miejscowości zwanej „małym Dubrovnikiem”, której najważniejsze zabytki znajdujące się na półwyspie otoczone są potężnym murem, a średniowieczne budowle i kaplice wpisane są na listę UNESCO. Następnie przejedziemy do CETYNII – to dawna stolica Czarnogóry położona u stóp Parku Narodowego Lovcen. Po południu powrót do hotelu, obiadokolacja. Trasa 200 km.

 

6 dzień: po śniadaniu przejedziemy do miejscowości VIRPAZAR skąd rozpocznie się nasz rejs statkiem po JEZIORZE SZKODERSKIM – największym i chyba najpiękniejszym na Bałkanach. Rejs będzie połączony z lokalną atrakcją, tzw. Fish piknikiem. Później udamy się do STAREGO BARU, gdzie zobaczymy ruiny średniowiecznej twierdzy i przespacerujemy się do gaju oliwnego na poczęstunek i degustację lokalnych produktów. W drodze powrotnej zobaczymy jeszcze STARĄ MASLINĘ – najstarsze drzewko oliwne na Bałkanach. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja. Trasa 100 km.

 

7 dzień: po śniadaniu wyjedziemy na zwiedzanie SZKODRY – to miasto położone w Albanii, na południowym brzegu Jeziora Szkoderskiego, którego największą atrakcją jest Twierdza Rozafa. Po powrocie z Albanii zobaczymy jeszcze ULCINJ, dawne pirackie miasto oraz WIELKĄ PLAŻĘ, podobno najpiękniejszą na Adriatyku. Po południu obiadokolacja. Trasa 150 km.

 

8 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd wybrzeżem do Zatoki Kotorskiej, gdzie na jej drugi brzeg przeprawimy się promem. Dalej ruszymy do Bośni i Hercegowiny do Medjugorie, gdzie tym razem wejdziemy za Górę Objawień. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Trasa 250 km.

 

9 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd nad wodospady Kravica, bardzo znaną przyrodniczą atrakcję turystyczną tego regionu. Po spacerze ruszymy w dalszą drogę do Polski, wieczorem na terenie Słowenii zakwaterowanie w hotelu na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja. Trasa 600 km.

 

10 dzień: po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę do Polski. Powrót do Bydgoszczy w godzinach wieczornych. Trasa 1100 km.

 

Koszt biletów wstępu i wypożyczenia systemu słuchawkowego AudioGuide: około 70 euro i 40 zł

PILOT GRUPY: Tomasz Kądziorski, tel. kontaktowy: + 48 796 33 33 04

Galeria
Więcej zdjeć