Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

WYCIECZKI SZKOLNE

Obóz dla studentów 2019

Jesień/zima

Wycieczki i wczasy 2019

Jarmarki Bożego Narodzenia

Wycieczki weekendowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Niemcy

Magia i Nauka - Harry Potter i Muzeum Techniki

Miejsce

Niemcy

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

HPMT1/18

2018-10-27

-25 dni

119 PLN

ZAKOŃCZONE

HPMT2/18Ostatnie miejsca

2018-11-17

2 dni

119 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

Magia i Nauka - Harry Potter i Muzeum Techniki

Wycieczka Weekendowa do magicznego świata czarów, który zobaczysz dzięki niezwykłej wystawie poświęconej sadze filmów Harry Potter w Poczdamie. To prawdziwa gratka dla fanów Harrego Pottera i jego magicznego świata! Natomiast w Muzeum Techniki w Berlinie odbędziesz prawdziwą wyprawę odkrywczą śladami kistorii techniki, podczas której zobaczysz ekspozycje nt. techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu z różnych okresów. Wycieczka ta to idealna propozycja na spędzienie weekendu z całą rodziną. 

Program

 • Dzień 1
  Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy.

 • Dzień 2
  Przyjazd do Poczdamu około godziny 10.00 - 11.00. 
  Kilkugodzinne zwiedzanie wystawy poświęconej sadze książek J. K. Rowling o przygodach Harrego Pottera w świecie magii. Czas wolny.
  Jest to prawdziwa gratka dla fanów przygód Harrego Pottera. Słynna na całym świecie wystawa teraz dostępna u naszych zachodnich sąsiadów w wytwórni filmowej w Poczdamie. Ponad 1600 m2 powierzchni, na której obejrzysz magiczne artefakty oraz autentyczne kostiumy z sagi filmu. To jednak nie wszystko! Odwiedzisz dom Griffindor’ów oraz salę zajęć, gdzie przygotowuje się tajemnicze mikstury i różne wywary. Dowiesz się również do jakiego domu w Hogwarcie przydzieliłaby Cię Tiara Przydziału. Dla sympatyków sportu czekają rozgrywki w Qudditcha, a dla odważnych spacer po Zakazanym Lesie. Bądźcie ostrożni, bo nigdy nie wiadomo jakie stworzenie ukaże się za drzewa. Jesteście gotowi złapać złoty znicz razem z Biurem Podróży OSKAR?

 • Wyjazd z Poczdamu i przejazd przez legendarny most Szpiegów i popołudniowy przyjazd do Berlińskiego Muzeum Techniki, które znajduje się na terenie byłego dworca towarowego „Anhalter Güterbahnhof”. To prawdziwa wyprawa odkrywcza śladami historii techniki. Na ok. 25.000 m² zostały zaprezentowane ekspozycje nt. techniki komunikacji, produkcji, energii i transportu. Ponadto w nowszej części, która zbudowana jest większości ze szkła przedstawiona jest historia żeglugi wodnej oraz powietrznej. Dla osób chętnych, które chcą poszerzać swoją wiedzę na temat historii techniki dostępna jest biblioteka i archiwum historyczne. Warto również wybrać się na wystawę stałą pt. „Człowiek w ruchu – podróż samochodem", na której prezentowane są parowozy, powozy, rowery, motocykle i 30 samochodów z różnych epok. To jednak nie wszystko! W parku przy muzeum spacerując można zobaczyć wiatraki i młyny wodne oraz browar.  Bogata oferta zabytków i eksponatów sprawi, że atrakcjami będą się cieszyć zarówno dorośli jak i dzieci.
  Wyjazd z Berlina w godzinach popołudniowych (około godziny 18.00).

 • Dzień 3
  Przyjazd do Polski w późnych godzinach nocnych lub porannych dnia następnego (godzina powrotu zależy od miasta, powrót do Poznania około godziny 23.00).

Cena obejmuje

 • przejazd autokarem klasy PREMIUM (powiększona przestrzeń między siedzeniami, klimatyzacja, café - bar, DVD, WC)

 • opiekę pilota w czasie podróży

 • ubezpieczenie KL 15000 euro, NNW 15000 zł, bagaż (utrata do 1000 zł)

Cena nie obejmuje

Dopłaty wymagane na miejscu

 • koszty programowe: 30 €/ os dorosła, 25 € / dziecko do lat 15 - obejmują bilet wstępu na wystawę Harry Potter i bilet wstępu do Muzeum Techniki, koszty organizacyjne; płatne u Pilota w autokarze, nie podlegają rozliczeniu.

Dopłaty opcjonalne

 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych i nowotworowych KL 20000 euro, NNW 10000 zł, bagaż (utrata 1000 zł) - 40 zł/os

 • ubezpieczenie od kosztów rezygnacji - 6,7% wartości rezerwacji

 • pakiet komfort

Informacje dodatkowe

 • program jest programem ramowym - kolejność zwiedzanie może ulec zmianie

 • zwiedzanie wewnątrz we własnym zakresie w ramach czasu wolnego

 • dokumenty: paszport lub dowód osobisty

 • zaleca się wyrobienie karty EKUZ

Galeria
Więcej zdjeć