Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Kolonie dla najmłodszych 2019

Obozy sportowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Wycieczki weekendowe

Wycieczki w kraju

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Nadmorskie Kurorty +Bornholm

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

POL0200Ostatnie miejsca

2019-06-19

4 dni

700 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

KOŁOBRZEG · BORNHOLM · GĄSKI · DOBRZYCA

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Kołobrzegu. Zwiedzanie miasta: zabytkowy ratusz z 1832 r., gotycki kościół pw. Wniebowzięcia NMP z bogatym wyposażeniem i wysoką wieżą, klasycystyczny Pałac Brunszwickich, XVIII-wieczny budynek Akademii Rycerskiej, basztę prochową z XIV w., fortyfikacje twierdzy z latarnią morską oraz pomnik Zaślubin Polski z Morzem. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Wczesne śniadanie. Przejazd do Kołobrzegu, udamy się na miejsce odprawy granicznej. Rejs na Bornholm do Nexo. Przejazd trasą wzdłuż wschodniego, skalistego wybrzeża, przez Arsdale, gdzie znajduje się działający do dziś holenderski wiatrak-muzeum. Zatrzymamy się w Svaneke, urokliwym miasteczku, którego położenie sprawia, że cieszy się największą liczbą słonecznych godzin w Danii. Wśród kolorowych domków znajduje się centralnie położony, tętniący życiem rynek. Jest tu Svanake Bryghus - jedyny browar, w którym warzy się piwo wg starych receptur bornholmskich i jest ono wytwarzane w kilku smakach, nawet czekoladowym. Bardzo ciekawym miejscem jest wytwórnia cukierków, w której można poznać proces powstawania wyrobów z masy cukierniczej. Przejazd przez Listed, Gudhjem, Tejn, Allinge. Godzinny postój przy Hammershus, gdzie zwiedzimy jedne z największych w Europie Północnej ruiny potężnego zamku. Następnie przejazd przez Rutsker, Klemensker, Arsballe, las Almindingen, Vestermarie. Zatrzymamy się w Nylars, gdzie znajduje się jeden z najlepiej zachowanych bornholmskich kościołów rotundowych. Kościoły te, owiane legendą Templariuszy, rozbudzają wyobraźnię zwiedzających i urzekają swą niepowtarzalną architekturą. Dalszy przejazd przez Aakirkeby i powrót do Nexo. Odprawa. Powrotny rejs do Kołobrzegu. Obiadokolacja na statku. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Gąsek. Zobaczymy latarnię morską o wysokości 50 m, będącą drugą co do wielkości latarnią morską w Polsce. Jest ona udostępniona do zwiedzania. Na szczyt prowadzą kręte schody, a widok z tarasu zapiera dech w piersiach. Czas wolny na pobliskiej plaży. Przejazd do Kołobrzegu. Spacer po uzdrowisku promenadą nadmorską. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Dobrzycy. Udamy się do ogrodów Hortulus, których celem jest pokazanie układu roślin w kompozycjach ogrodowych i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach. Zwiedzanie, poza oczywistym kontaktem z przyrodą, dostarcza doznań natury estetycznej i duchowej. Ogrody są podzielone tematycznie. Są wśród nich klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy czy warzywny. Na terenie ponad 4 ha znajduje się również największy na świecie labirynt grabowy o powierzchni ponad 1 ha z wysoką na 20 m wieżą widokową o niespotykanej dotąd konstrukcji. Rozciąga się z niej niezwykła panorama na całe ogrody, jak i na odległą okolicę wybrzeża. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 3 noclegi w hotelu **/*** lub pensjonacie, pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 3 śniadania, 3 obiadokolacje

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 € i 10 000 zł w RP

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• na bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 330 zł (kwota zawiera obligatoryjną opłatę za prom)

Galeria
Więcej zdjeć