Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Kolonie dla najmłodszych 2019

Obozy sportowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Wycieczki weekendowe

Wycieczki w kraju

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Berlin-Poczdam

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

NIE0230Ostatnie miejsca

2019-05-23

4 dni

780 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

BERLIN  - POCZDAM

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Berlina. Udamy się do dzielnicy Marzahn. Pobyt w miejskim parku Ogrody Świata. Można tu zobaczyć sztukę ogrodową z całego świata: ogrody w stylu chińskim, japońskim, balijskim, orientalnym (arabskim), koreańskim i włoskim (z czasów odrodzenia), a także angielski labirynt. Przejazd do centrum miasta. Rejs statkiem spacerowym po Szprewie - zobaczymy Wyspę Muzeów, dzielnicę rządową wraz z siedzibą kanclerz Niemiec, nowy dworzec główny oraz zabytkowe mosty łączące brzegi rzeki. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Polski.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Berlina, udamy się do Muzeum Pergamońskiego – najsławniejszego i najchętniej odwiedzanego muzeum w mieście. Zobaczymy ciekawe eksponaty sztuki hellenistycznej, babilońskiej, islamskiej i egipskiej. Przejazd na Alexanderplatz – główny plac dawnego Berlina. Wjazd na wieżę telewizyjną -  liczący łącznie 368 metrów wysokości, najwyższy budynek w Europie. Wewnątrz kuli, na wysokości 203,8 m nad ziemią, znajduje się taras widokowy. Nad tarasem, na wysokości 207,5 m, położona jest restauracja z obrotowym pierścieniem, na którym umieszczone są stoliki. Obecnie pierścień dokonuje pełnego obrotu wokół osi w ciągu pół godziny. Możliwość doznania niezapomnianych wrażeń estetycznych z punktu widokowego. Następnie zobaczymy budynek opery, katedrę św. Jadwigi. Z kolei udamy się na Plac Poczdamski do słynnego kompleksu Sony Center. Zobaczymy także dawny posterunek graniczny między sektorem amerykańskim i radzieckim – Checkpoint Charlie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Berlina. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej. W swoich zbiorach posiada kolekcję ponad 30 milionów eksponatów zoologicznych, paleontologicznych, mineralogicznych i innych. Najbardziej znanymi eksponatami są: największy zrekonstruowany i złożony szkielet dinozaura na świecie oraz najlepiej zachowany, skamieniały okaz wczesnego ptaka z rodzaju Archaeopteryx. Oprócz funkcji dydaktycznych, muzeum prowadzi szeroko zakrojone prace naukowe, organizuje ekspedycje badawcze i wydaje czasopisma naukowe. Spacer słynną ulicą Unter den Linden. Z kolei udamy się w okolice Bramy Brandenburskiej i siedziby parlamentu niemieckiego – Reichstagu. Czas wolny. Następnie przejazd do serca zachodniej części miasta – Europa Center, gdzie zobaczymy zegar upływającego czasu, kościół Pamięci Cesarza Wilhelma – Gedachtniskirche. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Poczdamu. Udamy się do zespołu pałacowo – parkowego Sanssouci. Centrum kompleksu stanowi pałac Sanssouci – wzniesiony w latach 1745–1747 jako rezydencja letnia na zlecenie króla Prus, Fryderyka II Wielkiego. Na terenie parku wpisanego na listę UNESCO, znajdują się również takie obiekty, jak: Pałac Charlottenhof, Grota Neptuna, Galeria Malarstwa, Nowy Pałac, Kościół Pokoju, Nowa Oranżeria i wiele innych. Czas wolny na terenie parku. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 3 noclegi w hotelu **/*** lub pensjonacie, pokoje 2 os. z łazienkami

• 3 śniadania, 3 obiadokolacje

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

Uwagi

• program jest ramowy może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe  –  75 Euro

Galeria
Więcej zdjeć