Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Kolonie dla najmłodszych 2019

Obozy sportowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Wycieczki weekendowe

Wycieczki w kraju

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Wrocław -Śląsk Opolski

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

POL0209Ostatnie miejsca

2019-08-05

6 dni

1040 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

MIĘKINIA · WROCŁAW · BRZEG · OPOLE · NYSA · OTMUCHÓW · PACZKÓW · MOSZNA

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do miejscowości Miękinia, gdzie odwiedzimy jedną z najstarszych i największych polskich winnic - Winnice Jaworek. Zwiedzanie połączone z degustacją. Następnie przejazd do Wrocławia. Udamy się do Ogrodu Japońskiego w Parku Szczytnickim. Można tu podziwiać rwące strumyki, wodospady, kręte ścieżki, łukowate mostki czy kamienne latarnie. Zobaczymy także Halę Stulecia, uznawaną za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym przejazd na dalsze zwiedzanie Wrocławia. Zobaczymy ratusz i zabytkowe kamienice w rynku. Następnie udamy się na Ostrów Tumski. Zwiedzimy Archikatedrę św. Jana Chrzciciela z XIII –XIV w., uważaną za pierwszą w pełni gotycką świątynię na ziemiach polskich. Zobaczymy pomnik św. Jana Nepomucena oraz przejdziemy na Most Tumski, zwany „Mostem Zakochanych”. Wejdziemy do głównego gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego. Zwiedzimy najbardziej reprezentacyjną salę uniwersytecką - Aulę Leopoldyńską oraz Oratorium Marianum. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Udamy się do Hydropolis - stałej wystawy edukacyjnej poświęconej wodzie. To jedyny taki obiekt w Polsce i jeden z nielicznych na świecie. Przez całość prowadzi ponad półkilometrowy strumień pod przezroczystą taflą podłogi. Przejazd do Brzegu. Zobaczymy układ urbanistyczny Starego Miasta, kościół Podwyższenia Krzyża św., a także zwiedzimy renesansowy Zamek Piastów Śląskich, zwany Śląskim Wawelem. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Opola. Spacer po Starym Mieście: barokowy ratusz, zabytkowe kamienice, amfiteatr, przejście Aleją Gwiazd Polskiej Piosenki. Wejdziemy na wieżę Piastowską – panorama miasta z punktu widokowego o wysokości 42 m. Spacer tzw. „Opolską Wenecją”. Udamy się do Muzeum Wsi Opolskiej, aby poznać „zaklętą w drewnie” historię wsi polskiej. Ekspozycja na wolnym powietrzu składa się z ok. 50 wiejskich zabytkowych budowli drewnianych, wyposażonych w oryginalne sprzęty, narzędzia i meble. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Udamy się do Nysy, zwiedzanie: Stare Miasto, pałac biskupów wrocławskich, Bazylika pw. Św. Jakuba Starszego i św. Agnieszki. Następnie przejazd do Otmuchowa. Zobaczymy m.in.: ratusz miejski, zespół kamieniczek, kościół pw. św. Mikołaja i św. Franciszka Ksawerego, mury obronne, a także wieżę Bramy Wróbla, przez którą wjeżdżał do miasta orszak biskupi. Udamy się do Paczkowa, zwanego „śląskim Carcassonne”. Zobaczymy mury obronne z dziewiętnastoma basztami oraz trzema wieżami bramnymi, wieżę-bramę Wrocławską, Ząbkowicką i Kłodzką, a także planty miejskie i ratusz. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Mosznej, gdzie zwiedzimy słynny zamek z poł. XVII w. Posiada on 365 pomieszczeń oraz 99 wież i wieżyczek. W 1978 roku kręcono tu film „Test pilota Pirxa”. Budowlę otacza wspaniały park z cennym drzewostanem i rzadkimi skupiskami rododendronów.  Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 5 noclegów w pensjonatach lub hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

na bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok.200 zł

Galeria
Więcej zdjeć