Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Kolonie dla najmłodszych 2019

Obozy sportowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Wycieczki weekendowe

Wycieczki w kraju

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Lubelszczyzna- Świętokrzyskie

Miejsce

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

POL0204Ostatnie miejsca

2019-06-11

6 dni

1040 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

PUŁAWY – KOZŁÓWKA – LUBLIN – ZAMOŚĆ – NAŁĘCZÓW – KAZIMIERZ DOLNY – SANDOMIERZ – BARANÓW SANDOMIERSKI – KIELCE – CHĘCINY – KRAJNO-ZAGÓRZE – OBLĘGOREK

 

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Udamy się do Puław – miasta ogrodu. Zobaczymy m.in. Pałac Czartoryskich, Świątynię Sybilli, Dom Gotycki, Pałac Marynki, Domek Żółty. Przejazd do Kozłówki. Zwiedzimy Muzeum Zamoyskich, mieszczące się w XVIII-wiecznym zespole pałacowo-parkowym. Oprócz doskonale zachowanej rezydencji Zamoyskich z bogatymi zbiorami, znajduje się tu kaplica wybudowana na wzór kaplicy w Wersalu, a także powozownia. Zobaczymy też Galerię Sztuki Socrealizmu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Lublina. Udamy się na wzgórze zamkowe z zamkiem królewskim i kaplicą zamkową pw. Świętej Trójcy oraz wieżą – cennym zabytkiem sztuki romańskiej (z zewnątrz). Zobaczymy: zabytkowe kamienice, gotyckie bramy: Krakowską i Grodzką z murami obronnymi, rynek ze starym ratuszem – tzw. gmachem Trybunału Koronnego, archikatedrę, Bazylikę Ojców Dominikanów, Nowy Ratusz. Spacer deptakiem na plac Litewski. Przejazd do Zamościa. Zobaczymy m.in. Rynek Wielki z ratuszem i kamieniczkami, pałac Zamoyskich, akademię Zamoyskich, synagogę, fortyfikacje, a także katedrę -  jedną z najwspanialszych polskich świątyń, której fundatorem był Jan Zamoyski. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Nałęczowa – uroczego uzdrowiska położonego w rozległym parku krajobrazowym. Zobaczymy XVIII-wieczny pałac Małachowskich, pijalnię wód, Aleję Lipową, starówkę, chatę Stefana Żeromskiego. Następnie udamy się do Kazimierza Dolnego. Zobaczymy cenny układ urbanistyczny ze średniowiecznym rynkiem, renesansowymi zabytkami: kamienicami, kościołem farnym pw. św. Anny, spichlerzami, zespołem kościelno-klasztornym Reformatów z XVII w., basztą, ruinami zamku z XIV w. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Sandomierza. Zobaczymy m.in.: XIV-wieczny renesansowy ratusz, zespół klasztorny dominikanów z kościołem św. Jakuba z XIII w., Bramę Opatowską, gotycką bazylikę katedralną, Dom Długosza, zabytkowy spichlerz, Wąwóz Królowej Jadwigi oraz Collegium Gostomianum – najstarszą szkołę średnią w kraju. Przejazd do Baranowa Sandomierskiego. Zwiedzimy zamek – jedną z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Cały zespół zamkowo-parkowy ukształtowany został na wzór krakowskiego Wawelu. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Kielc. Zwiedzanie stolicy województwa, zobaczymy m.in.: Katedrę WNMP, Dworek Laszczyków, dawny pałac Biskupów Krakowskich. Obejrzymy zabytkową zabudowę rynku i przy ul. Sienkiewicza. Następnie udamy się do Chęcin, zwiedzimy zamek wzniesiony na przełomie XIII i XIV w. na grzbiecie skalistego wzgórza. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Parku Rozrywki i Miniatur, zlokalizowanego w miejscowości Krajno-Zagórze. Zobaczymy niesamowite miniatury najsłynniejszych obiektów z całego świata, takich jak Biały Dom, Opera w Sydney, czy Koloseum. Następnie udamy się do Oblęgorka, zwiedzimy Muzeum Henryka Sienkiewicza. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 5 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach , pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie NNW do 10 000 zł

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

na bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 150 zł

Galeria
Więcej zdjeć