Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Kolonie dla najmłodszych 2019

Obozy sportowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Wycieczki weekendowe

Wycieczki w kraju

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Praga

Piękne Morawy

Miejsce

Praga

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

CZE0228Ostatnie miejsca

2019-04-30

6 dni

1280 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

TARNOWSKIE GÓRY - CIESZYN - ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - KROMIERYŻ - MORAWSKI KRAS - BRNO - PERNŠTEJN - PRAGA - KARLŠTEJN

 

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Tarnowskich Gór,zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra. Na głębokości 40 m powstał szlak turystyczny, łączący trzy szyby: „Anioł”, „Żmija” i „Szczęść Boże”. Blisko 300-metrowy fragment trasy pokonamy łodzią. Dodatkową atrakcją są, znajdujące się na powierzchni, muzeum oraz Skansen Maszyn Parowych. Przejazd do Cieszyna. Zwiedzanie miasta: Góra Zamkowa z rotundą św. Mikołaja, wieżą zamkową z XIV w., pałacem Habsburgów, fragmentami piastowskiego zamku, parkiem angielskim z pomnikami przyrody. Udamy się na Stare Miasto. Zobaczymy: zabytkową zabudowę Rynku, ratusz, hotel „Pod Brunatnym Jeleniem”, fontannę z figurą św. Floriana. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Przejazd do Rožnov pod Radhoštěm, gdzie zwiedzimy skansen wsi wołoskiej - największy na terenie Czech. Następnie udamy się do Kromieryża. Zwiedzimy Pałac Arcybiskupi, będący wizytówką miasta oraz wspaniałe ogrody: Pałacowy - w naturalnym parku pejzażowym w stylu angielskim i Kwiatowy – uznawany za jeden z najpiękniejszych ogrodów barokowych Europy. Przejazd do Brna na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyruszymy w stronę Jaskiń Morawskiego Krasu, do miejscowości Skalny Mlyn. Przejazd kolejką turystyczną do Jaskini Punkevni. Podziwiać będziemy wspaniałe formy naciekowe, a także odbędziemy rejs po rzece Punkvi. Zobaczymy Przepaść Macochę – symbol Krasu i najgłębszy lej krasowy w Czechach. Przejazd do Brna. Zobaczymy m.in.: katedrę św. Piotra i Pawła, bazylikę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, klasztor Augustianów, klasztor i kościół Kapucynów, ratusz z symbolami miasta – smokiem i kołem. Zwiedzimy także system podziemnych korytarzy znajdujących się pod rynkiem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do zamku Pernštejn - spacer do owianego legendami jednego z najpiękniejszych gotyckich zamków w Czechach. Przejazd do Pragi. Przejdziemy mostem Karola ze słynnymi rzeźbami figuralnymi. Zobaczymy Rynek Staromiejski, gotycki ratusz z wieżą zegarową i słynnym zegarem Orlojem, kamienice, kościół gotycki NMP przed Tynem, Pałac Goltz – Kinskych, nowy ratusz, parlament, Muzeum Narodowe. Czas wolny na słynnym deptaku Vaclavskie Namesti. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Udamy się na Hradczany – „królewską” dzielnicę na zachodnim brzegu Wełtawy: Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, Pałac Czerninów, zamek praski: katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborka. Czas wolny na Małej Stranie – dzielnicy pięknych barokowych pałaców, uroczych ogrodów i malowniczych kamieniczek. Następnie rejs statkiem po Wełtawie, po którym udamy się do Browaru Staropramen – zwiedzanie połączone z degustacją piwa. Powrót na obiadokolacje i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Zamku Karlštejn. Zobaczymy historyczne wnętrza z salą rycerską, kaplicę św. Mikołaja, królewską sypialnię, skarbiec, dawne więzienie zamkowe, wieżę Mariańską. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 5 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

Uwagi

UWAGI:

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 110Euro +40 zł

Galeria
Więcej zdjeć