Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Kolonie dla najmłodszych 2019

Obozy sportowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Wycieczki weekendowe

Wycieczki w kraju

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Zagrzeb

Chorwacja Express

Miejsce

Zagrzeb

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

CHO0219Ostatnie miejsca

2019-06-22

6 dni

1680 PLN

CHO0219aOstatnie miejsca

2019-09-01

8 dni

1680 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

RIJEKA – PN JEZIOR PLITWICKICH – NIN – TROGIR – SPLIT – SZYBENIK – ZADAR - ZAGRZEB

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Nocny przejazd do Chorwacji.

 

DZIEŃ 2

Przyjazd do Rijeki. Czas wolny. Możliwość korzystania z plaż lub atrakcji miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Udamy się do Parku Narodowego Jezior Plitwickich. Na terenie parku położonych jest 16 jezior krasowych połączonych strumieniami z 92 wodospadami i kaskadami o łącznej długości 8 km. Kontynuacja podróży do uroczego miasteczka Nin, którego centrum znajduje się na niewielkiej wyspie, połączonej z lądem dwoma mostami. Spacer po starówce. Zobaczymy kościół św. Krzyża, który to przez długi czas uważany był za najmniejszą katedrę na świecie. W Ninie znajduje się także solanka nińska, jej historia sięga czasów rzymskich. Zwiedzimy tutejsze muzeum soli i będziemy mieli możliwość zakupu pamiątek. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Splitu.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Udamy się do jednej z pereł dalmatyńskiego wybrzeża – Trogiru. Spacerując po Starym Mieście, ujrzymy główne zabytki miasta – mury obronne, bramę lądową, Pałac Stafileo, katedrę św. Wawrzyńca, pałac Cipiko. Przejazd do Splitu. Spacer po starówce: pałac Dioklecjana z przełomu III i IV w. n.e., katedra z dzwonnicą pw. św. Domniona Biskupa i Męczennika – założyciela miasta, świątynia Jowisza przekształcona w chrześcijańskie baptysterium, ratusz miejski, kościół św. Franciszka, bramy: Srebrna, Złota i Żelazna oraz pozostałości akweduktu. Zobaczymy także malowniczy port. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Dzień przeznaczony na wypoczynek. Możliwość korzystania z plaży i lokalnych atrakcji. Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Szybenika. Spacer po starym mieście: katedra św. Jakuba – niezwykle cenny zabytek architektury i sztuki sakralnej, uliczki staromiejskie, Pałac Biskupi, Pałac Rektorów, loggia miejska. Przejazd do Zadaru. Przejdziemy się po starówce, zbudowanej według rzymskich zasad urbanistycznych, posiadaj szereg zabytków z czasów antycznych, średniowiecza i renesansu. Zobaczymy m.in.: rzymskie forum, katedrę św. Anastazji i rotundę św. Donata, pałace barokowe, arsenał z XVIII w. oraz ratusz. Zobaczymy także „morskie organy” – niezwykłą atrakcję miasta, system piszczałek, „sterowanych” siłą wiatru i prądów morskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia. Zwiedzanie stolicy Chorwacji. Zobaczymy charakterystyczne wąskie, brukowane uliczki, ukwiecone kawiarenki i bramy pałacyków ozdobionych dekoracyjnymi kratami. Spacer po mieście: Górne i Dolne Miasto. Nawiedzimy Katedrę WNMP, odbudowaną w 1880 roku w stylu neogotyckim. Dobudowaną fasadę zwieńczono dwiema neogotyckimi dzwonnicami o wysokości 104 i 105 m – stanowią one wizytówkę i symbol miasta. Zobaczymy ponadto: plac św. Marka, Kamienną Bramę z obrazem Matki Bożej – patronki miasta Zagrzebia. Przejdziemy na centralny plac stolicy Chorwacji – im. bana Josipa Jelačića, na którym znajduje się pomnik tego bohatera narodowego. Czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd nocny.

 

DZIEŃ 8

Przyjazd do Polski w godzinach południowych. Zakończenie wycieczki.

 

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 5 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2 os. z łazienkami,

• 5 śniadań, 5 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

Uwagi

UWAGI :

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 80Euro

Galeria
Więcej zdjeć