Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Kolonie dla najmłodszych 2019

Obozy sportowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Wycieczki weekendowe

Wycieczki w kraju

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Wilno

Kurorty Litwy

Miejsce

Wilno

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

LIT0236Ostatnie miejsca

2019-06-01

6 dni

1280 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

WILNO – KOWNO - KŁAJPEDA – KRETYNGA - POŁĄGA – NERINGA – NIDA

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Wilna. Spacer po starówce, Ostra Brama – jedyna zachowana z 9 istniejących niegdyś bram miejskich w murach obronnych Wilna z kaplicą Matki Bożej Ostrobramskiej, klasztor Bazylianów, ratusz, barokowy zespół Uniwersytetu Wileńskiego, Pałac Prezydencki. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie, po którym dalsze zwiedzanie Wilna. Przejazd do dzielnicy Antokol z Kościołem śś. Piotra i Pawła – najcenniejszym zabytkiem barokowym w Wilnie (około 2 tysiące rzeźb we wnętrzu kościoła). Odwiedzimy cmentarz na Rossie – najstarszy i najpiękniejszy cmentarz wileński z grobowcem matki Marszałka Józefa Piłsudskiego i jego serca, a także nagrobkami szeregu wybitnych Polaków zasłużonych dla ojczyzny. Następnie udamy się do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Władysława – najważniejszego kościoła Wilna i Litwy. Świątynię otacza 11 kaplic. Zobaczymy także odradzający się Dolny Zamek Królewski oraz gotycką Wieżę Giedymina na Górze Zamkowej. Udamy się do Muzeum Adama Mickiewicza, a także do Muzeum Bursztynu – galerii z cennymi eksponatami i dziełami artystów plastyków. Spacer do kościoła św. Anny. Świątynia posiada efektowną koronkową fasadę dekorowaną kilkudziesięcioma rodzajami ceglanych kształtek. Obok świątyni zobaczymy pomnik Adama Mickiewicza. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Kowna. Krótki spacer po mieście, zobaczymy m.in.: plac Ratuszowy otoczony zabytkowymi kamienicami, ratusz zwany „Białym Łabędziem”, Dom Perkuna z fasadą wykonaną z 16 rodzajów cegieł, farę Witoldową, pozostałości zamku. Następnie przejazd do Kłajpedy, spacer po Starym i Nowym Mieście. Zobaczymy między innymi Ratusz, neogotycką Pocztę z wieżą, budynek „Zielonej” Apteki, Teatr Dramatyczny. Zwiedzimy Muzeum Historyczne Małej Litwy. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie, po którym udamy się do Kretyngi. Zobaczymy jeden z niewielu tego typu Ogród Zimowy we Wschodniej Europie. Oranżeria ta należy do kompleksu zabudowań dworskich, w których mieści się również muzeum. Następnie przejazd do Połągi – największego kurortu na litewskim wybrzeżu, słynnego z białego piasku i wydm. Kolejno udamy się do Pałacu Tyszkiewiczów. Zwiedzimy Muzeum Bursztynu z największą na świecie kolekcją inkluzji. Spacer po Ogrodzie Botanicznym, a następnie główną Aleją Basanowicza, która w letnie wieczory przekształca się w ulubione miejsce przechadzek i pobytów w letnich kawiarenkach. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd do Neringi, która składa się z czterech miejscowości. Obejrzymy niepowtarzalne wydmy Mierzei Kurońskiej chronione przez UNESCO. Najpiękniejsze z nich znajdują się przy Nidzie – centrum administracyjnym kurortu. Czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

komfortowy przejazd na całej trasie
5 noclegów w hotelach **/***; pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,
5 śniadań, 5 obiadokolacji,
opiekę i informacje turystyczną pilota;• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP.

Uwagi

UWAGI:

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom.

• dokument niezbędny: paszport lub dowód osobisty.

• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 75Euro

Galeria
Więcej zdjeć