Strona głowna Kolonie / Obozy Wycieczki Wczasy Dla seniorów Ważne informacje Galeria Referencje Dokumenty Kontakt / O nas

Kolonie dla najmłodszych 2019

Obozy sportowe

Kolonie kraj 2019

Obozy zagranica 2019

Wycieczki weekendowe

Wycieczki w kraju

Wycieczki zagraniczne

WYCIECZKI SZKOLNE

Get Adobe Flash player www.certyfikaty.wsg.byd.pl

Zurych

Szwajcaria- W blasku Alp

Miejsce

Zurych

Profil

Wyposażenie

Wyżywienie

Zakwaterowanie

Transport

Terminy

Kod

Data wyjazdu

Ilość dni

Cena

SZW0226Ostatnie miejsca

2019-08-03

9 dni

3280 PLN

Opis

Wprowadzenie - Krótki Opis

ST. GALLEN · ZURYCH · RHEINFALL · EINSIEDELN ·RAPPERSWIL · LUCERNA · WENGEN · JUNGFRAUJOCH· INTERLAKE· GRUYÈES · BROC · LOZANNA · VEVEY · MONTREUX · PRZEŁĘZ Ś. GOTTHARDA · CHUR

Zakwaterowanie

 

DZIEŃ 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów i przejazd do Szwajcarii.

DZIEŃ 2

Przyjazd do St. Gallen w godzinach rannych. Udamy się na zwiedzanie miasta powstałego wokół wspaniałej katedry i opactwa, w pobliżu Jeziora Bodeńskiego. Szczególnie zachwyca tutaj biblioteka opactwa św. Gallena w stylu rokoko, wpisana na listę UNESCO. Jej wnętrza zdobią bogate freski, piękne podłogi oraz unikatowe zbiory rękopisów. Zobaczymy piękną starówkę z kamienicami ze wspaniałymi XVIII-wiecznymi wykuszami. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Zurychu. Zwiedzanie Starego Miasta. Zobaczymy piękne mieszczańskie kamieniczki, elegancką Bahnhofstraße, kościół Fraumünster z przepięknymi witrażami Marca Chagalla, katedrę, gotycki kościół św. Piotra z największym zegarem w Europie. Przejazd do wodospadów na Renie w okolicy Schaffhausen. Zobaczymy największy wodospad w Europie – Rheinfall, nazywany „małą Niagarą”. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Einsiedeln. Zwiedzimy zabytkowe opactwo benedyktynów, założone w 934 r. Otton I Wielki nadał mu rangę opactwa cesarskiego. Przejazd do Rapperswil. Zwiedzimy Muzeum Polskie w zamku rycerskim z końca XIII w. Aktualnie zbiory muzeum prezentowane są w salach tematycznych, pokazujących w szczególności dokonania Polaków na Zachodzie. Przejazd do Lucerny. Najstarsza część miasta znajduje się w samym ujściu rzeki Reuss do jeziora. Uroku temu miejscu dodaje pięć mostów, z których najbardziej znany to most Kapliczny (Kapellbrücke). Ma on 204 m długości, jest w całości zadaszony, stanowił dawniej część miejskich fortyfikacji. Przy moście znajduje się wieża Wodna, pochodząca także z XIV w., która dawniej służyła jako sala tortur, ale w jej wnętrzu mieścił się również skarbiec. Z mostu udamy się do kościoła Jezuitów, pierwszej barokowej świątyni w Szwajcarii, z bogatym wystrojem wnętrza. Kolejny z zabytkowych mostów to Spreuerbrücke z XVII w. zdobiony malowidłami. Spacer po średniowiecznej starówce. Zobaczymy renesansowy pałac rodziny Am-Rhyn, a w nim XVIII-wieczne freski przedstawiające życie ówczesnych wyższych sfer. Obok znajduje się kaplica św. Piotra z XII w. Następnie zobaczymy miejski ratusz w stylu włoskiego renesansu, uważany za jeden z najpiękniejszych budynków w Szwajcarii. Z kolei udamy się na Weinmarkt, najsłynniejszy plac Lucerny, który otaczają kamieniczki pokryte XVI-wiecznymi freskami. Spacer nad jeziorem Czterech Kantonów. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicy Lungern.

 

DZIEŃ 5

Śniadanie. Przejazd w Alpy Berneńskie. Doliną Lautenbrunnental dojedziemy do Wengen. Spacer po okolicy. Fakultatywnie wjazd kolejką szynową na Jungfraujoch do najwyżej położonej stacji kolejowej w Europie na wysokości 3454 m n.p.m. Trasa o długości 10 km została wykuta w litej skale. W znajdującym się na górze Pałacu Lodowym zwiedzimy labirynt z rzeźbami wykutymi w lodzie. Podróż dostarcza fantastycznych wrażeń. Zwiedzimy Interlaken – miejscowość malowniczo położoną pomiędzy jeziorami Thun i Brienz. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6

Śniadanie. Przejazd do Gruyères. Możliwość zwiedzania pomieszczeń, w których odbywa się produkcja słynnego sera, wraz degustacją. Udamy się do Moleson-sur-Gruyeres, alpejskiej wytwórni serów usytuowanej w schronisku z XVII w., z dachem złożonym z 90 tys. gontów. Po audiowizualnej prezentacji regionalnych specjałów zobaczymy pasterza przygotowującego ser Gruyère tradycyjnymi metodami, polegającymi m.in. na wypiekaniu go w starym piecu opalanym drewnem. Świeże produkty przechowywane są w Sali Mlecznej, zaś bardziej dojrzałe sery znajdują się w sali Solnej, w małym kwadratowym budynku z dachem gontowym nieopodal farmy. Następnie udamy się do czekoladowego raju w Broc. Odkryjemy pierwszą na świecie fabrykę czekolady firmy Cailler założoną w 1819 roku. Znajduje się ona w malowniczym otoczeniu między zielonymi polami i górskimi zboczami. Świeże mleko i stosowanie

sprawdzonych przepisów nadaje czekoladzie niepowtarzalny smak i delikatność. Ze słodkimi wyrobami będziemy mogli zapoznać się poprzez cztery zmysły (czekoladę będziemy mogli zobaczyć, powąchać, dotknąć i oczywiście skosztować). Po zwiedzaniu możliwość zakupu tych szlachetnych smakołyków. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lozanny, miasta wznoszącego się nad Jeziorem Genewskim na tarasach zwróconych na południe. Znajduje się tu Muzeum Olimpijskie, położone niemal nad brzegiem jeziora pośród zieleni i fontann. Dzięki fascynującym prezentacjom i niezwykłym efektom specjalnym, przeżyjemy niezapomniane momenty związane z Igrzyskami Olimpijskimi. Umieszczono tu eksponaty związane z historią Igrzysk od starożytności, aż po dzień dzisiejszy. Tutaj przechowywany jest m.in. oryginał pierwszej flagi olimpijskiej pomysłu francuskiego barona Pierre’a de Coubertina. Zobaczymy gotycką katedrę z XIII w. z rozetą, Zamek Saint-Maire, ratusz miejski, staromiejskie fontanny. Krótki postój w Vevey – pięknym kurorcie rozsławionym przez Charlie Chaplina. Ostatnie chwile życia spędził tu Henryk Sienkiewicz. Następnie spacer po promenadzie Montreux – stolicy Riwiery Szwajcarskiej. W pobliżu zobaczymy XIII-w. fortecę Chateau de Chillon. Zwiedzimy średniowieczne wnętrza jednego z najliczniej odwiedzanych zamków w Szwajcarii, z którego okien ukazują się alpejskie szczyty odbijające się w tafli jeziora. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8

Śniadanie. Wjazd serpentynami na Przełęcz Świętego Gotarda – 2100 m n.p.m. W miejscowym muzeum zobaczymy szereg eksponatów związanych z historią tego rejonu. Zjazd drugą stroną przełęczy do Andermatt i przejazd pięknymi dolinami do miejscowości Chur. Krótki spacer po Starym Mieście. Zobaczymy piękne domy, zabytkowe wieże oraz urocze place z fontannami zdobionymi kwiatami i herbami kantonu Gryzonia. Tę malowniczą scenerię uzupełniają: XIII - w. katedra NMP i XV-w. ratusz. Wyjazd w drogę powrotną. Nocny przejazd do Polski.

DZIEŃ 9

Przyjazd do Polski w godzinach rannych.

Świadczenia w cenie

ZAPEWNIAMY:

• komfortowy przejazd na całej trasie

• 6 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-3 os. z łazienkami

• 6 śniadań, 6 obiadokolacji

• opiekę i informację turystyczną pilota

• ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000€, do 10 000 zł w RP

Uwagi

UWAGI :

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom

• dokument niezbędny: dowód osobisty lub paszport

• na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe – 150CHF

Galeria
Więcej zdjeć