Wycieczki

UTW Suwalszczyzna z Litwą i Białorusią

Kategoria: wycieczka objazdowa

UTW Suwalszczyzna z Litwą i Białorusią

SUWALSZCZYZNA Z LITWĄ I BIAŁORUSIĄ

 termin: 16 – 19 czerwca i 23 – 26 czerwca 2019 r.

Program ramowy:

 

1 dzień: zbiórka uczestników o godz. 6.00 w Bydgoszczy na parkingu Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” (ulica Toruńska 59), wyjazd na Suwalszczyznę.

Po drodze zwiedzimy wraz z przewodnikiem Ciechanów, zobaczymy m. in. Zamek, wieżę ciśnień, Kościół Farny i Farską Górę. Po południu przejedziemy do Opinogóry, wsi słynącej z Muzeum Romantyzmu – tutaj zwiedzanie mamy zarezerwowane w godzinach 13-15. Następnie udamy się do Augustowa, naszego miejsca zakwaterowania na kolejne 3 dni. Obiadokolacja, nocleg.

 

2 dzień: po wczesnym śniadaniu wyjazd na Litwę. Najpierw dotrzemy do Trok – zwiedzimy zrekonstruowany zamek Księcia Witolda. Następnie przejedziemy do Wilna, gdzie z miejscowym przewodnikiem spędzimy kilka godzin na zwiedzaniu atrakcji turystycznych stolicy Litwy, zobaczymy m. in. Cmentarz na Rossie, Ostrą Bramę, Cerkiew Św. Ducha, Plac Katedralny wraz z bazyliką archikatedralną i dzwonnicą, Kościół Świętej Anny oraz Kościół Św. Piotra i Pawła. Po czasie wolnym wyruszymy w drogę powrotną do Polski, przyjazd do Augustowa około godziny 20., obiadokolacja.

 

 3 dzień: po bardzo wczesnym śniadaniu wyjedziemy na Białoruś. Tego dnia naszym celem turystycznym będzie przygraniczne miasto Grodno. Tutaj zobaczymy

m. in. zabytkowe części miasta, Stary i Nowy Zamek, Plac Sowiecki, Sobór Opieki Matki Bożej oraz Muzeum Elizy Orzeszkowej i Muzeum Zofii Nałkowskiej. Po południu, po obiedzie przejedziemy na Litwę – tym razem zwiedzimy malowniczo położone nad brzegiem Niemna uzdrowisko – Druskienniki.

Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja.

 

4 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Suwalszczyznę i Mazury do Olsztynka – w drodze powrotnej mamy zaplanowane zwiedzanie Muzeum Budownictwa Ludowego, które prezentuje obiekty pochodzące z Powiśla, Warmii, Sambii i Małej Litwy. Po czasie wolnym i przerwie obiadowej wyjazd w dalszą drogę, powrót do Bydgoszczy około godz. 20.

 

Koszt biletów wstępu i wypożyczenia systemu słuchawkowego AudioGuide: 150 zł

PILOT GRUPY: Tomasz Kądziorski, tel. kontaktowy: + 48 796 33 33 04


Zapisz się do naszegonewslettera

bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami

Skontaktuj sięz nami