Wycieczki

UTW - Atrakcje Turystyczne Górnego Śląska II

Kategoria: Wycieczki

UTW - Atrakcje Turystyczne Górnego Śląska II

Program ramowy:

 

1 dzień: zbiórka uczestników o godz. 6.00 w Bydgoszczy na parkingu lodowiska TORBYD (ulica Toruńska 59), 6.10 wyjazd na wycieczkę w kierunku Śląska. Tego dnia zwiedzimy atrakcje turystyczne Pszczyny – zobaczymy Muzeum Zamkowe oraz Rynek Miejski. Około godziny 16.30. udamy się na obiad, a później przejedziemy do Katowic, naszego miejsca zakwaterowania na kolejne dni. Podczas przejazdu zwiedzimy jeszcze dzielnicę Murcki i wdrapiemy się na hałdę kopalni węgla kamiennego. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu.

 

2 dzień: po śniadaniu, o godz. 8.00 spotkamy się z miejscowym przewodnikiem, który spędzi z nami cały dzień. Zwiedzanie zaczniemy od gmachu Sejmiku Śląskiego mieszczącego się w Katowicach, następnie przejedziemy do Bielska Białej – tutaj zwiedzimy Starą Fabrykę, czyli dawne Muzeum Techniki i Włókiennictwa, a także odbędziemy spacer po rynku miejskim i jego okolicy. Około 14.30 udamy się na obiad, a później ruszymy do Żywca, gdzie o godzinie 16. zaczniemy zwiedzanie Muzeum Browaru. Po zwiedzaniu i degustacji wyjedziemy do Katowic, powrót do hotelu około godziny 19.30. 

 

 3 dzień: po śniadaniu, o godz. 8.00 wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Gliwic – zwiedzimy oddział Muzeum Miejskiego – Muzeum Odlewnictwa Artystycznego i najbardziej znaną w Polsce Radiostację. Następnie ruszymy do Zabrza – zobaczymy osiedle robotnicze Borsiga, Kościół św. Józefa oraz zjedziemy pod ziemię „Szybem Maciej” – to zabudowania dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Concordia. Około godz. 15.30 udamy się na obiad, a następnie wyruszymy w dalszą drogę do Bydgoszczy. Powrót około godziny 23.

 

Koszt biletów wstępu i wypożyczenia systemu słuchawkowego AudioGuide: 150 zł

PILOT GRUPY: Tomasz Kądziorski, tel. kontaktowy: + 48 796 33 33 04

 

 


Zapisz się do naszegonewslettera

bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami

Skontaktuj sięz nami