Wycieczki

UTW - Chorwacja

Kategoria: Wycieczki

UTW - Chorwacja

CHORWACJA – SŁOWENIA

8 dni,  termin: 3 – 10 września 2019 r.

Program

1 DZIEŃ – wyjazd ze Złotowa o godz. 5.00, przejazd przez Polskę na Górny Śląsk, gdzie zwiedzimy pierwszą atrakcję tej wycieczki – udamy się do jedynej w swoim rodzaju kopalni Guido. Następnie przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Czech. Wieczorem zakwaterowanie, nocleg. Trasa 800 km.

2 DZIEŃ – po śniadaniu wyruszymy w dalszą część trasy. Nasza droga będzie wiodła przez Czechy, Austrię do Słowenii – tutaj udamy się do niesamowitej Jaskini Postojnej, będącej cudem przyrody wśród zjawisk krasowych Europy. To najczęściej odwiedzana atrakcja turystyczna tego kraju. Po południu przejazd do Chorwacji. Naszym miejscem docelowym na najbliższe dni będzie jedna z miejscowości znajdujących się na Półwyspie Istria. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Trasa około 700 km.

3 DZIEŃ – po śniadaniu wyruszymy na wybrzeże Słowenii. W trakcie całodziennej wycieczki zwiedzimy prawie cały fragment wybrzeża Adriatyku tego niezbyt rozległego państwa. Przejedziemy przez Portoroż, na dłużej zatrzymamy się w Piranie, który ze swoją włoską zabudową starego miasta jest wizytówką nadmorską Słowenii. Z okien autokaru zobaczymy Izolę, a zwiedzimy jeszcze Koper – największe miasto na 50.kilometrowym wybrzeżu Słowenii. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja.

4 DZIEŃ – śniadanie, dzień poświęcony na odpoczynek i plażowanie. Po południu obiadokolacja.

5 DZIEŃ – po śniadaniu wyjedziemy się na zwiedzanie malowniczego zakątka Chorwacji, jakim bez wątpienia jest półwysep Istria. Tego dnia zobaczymy Pulę, największe miasto na wybrzeżu, zakładane jeszcze przez Rzymian. Będziemy mogli podziwiać amfiteatr, rzymskie bramy miejskie, łuk triumfalny oraz dawne forum ze Świątynią Augusta. Następnie przejedziemy nad Limski fiord,

a drugą część dnia spędzimy w Rovinju, gdzie przespacerujemy się starówką, zobaczymy kościół św. Eufemii i wypłyniemy

w rejs statkiem wzdłuż wybrzeża. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja.

6 DZIEŃ – po śniadaniu udamy się na dalszą cześć zwiedzania Istrii. Tym razem zobaczymy stare miasto Poreca i kompleks bazyliki Eufrazjana, potem przejedziemy do Motovunu, który jest symbolem Istrii oraz miejscem słynącym z produkcji trufli. Na miejscu spacer po średniowiecznych murach miejskich oraz zasłużona przerwa na kawę, wino i trufle J Na zakończenie dnia zobaczymy jeszcze Groznjan – chorwackie miasto artystów. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja.

7 DZIEŃ – po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, przejazd przez Słowenię i Austrię na nocleg tranzytowy do Czech.

W drodze zatrzymamy się jeszcze w Ljublanie, gdzie w trakcie spaceru po stolicy Słowenii zobaczymy m. in. Park Tivoli, Plac Kongrsowy, Plac Preserna, Most Potrójny, Smoczy i Zakochanych oraz Ratusz. Po zwiedzaniu ruszymy w dalszą drogę. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Trasa około 700 km.

8 DZIEŃ – po śniadaniu wyjazd w dalszą drogę do Polski. Będąc jeszcze w Czechach zobaczymy jedne z częściej odwiedzanych atrakcji przyrodniczych tego kraju – Przepaść Macocha i Jaskinie Punkevni – najwspanialsze jaskinie Morawskiego Krasu. Powrót do Złotowa w godzinach wieczornych. Trasa 650 km.

Zakwaterowanie

Hotele i pensjonaty, 7 noclegów   

Wyżywienie

7 x śniadanie, 6 x obiadokolacja  

Transport     

Autokar klasy LUX

Cena zawiera

Transport

Zakwaterowanie

Wyżywienie,                            

Ubezpieczenie KL i NNW

Opiekę pilota pełniącego rolę przewodnika

Przewodnika na Półwyspie Istria i w Ljublanie.

Cena nie zawiera

Biletów wstępu i kosztów wypożyczenia systemu AudioGuide (około 70 euro i 85 zł)


PILOT GRUPY

Tomasz Kądziorski, tel. +48 796 33 33 04


Zapisz się do naszegonewslettera

bądź na bieżąco z najlepszymi ofertami

Skontaktuj sięz nami